Na de bekendmaking van de overheid begin vorige week dat ondernemers ondersteund gaan worden, werd er in de Drechtsteden gezocht naar snelle oplossingen.
"Wij zijn maandagochtend meteen al open gegaan", vertelt Peter Heijkoop, portefeuillehouder Sociaal Domein voor de Drechtsteden, in het radioprogramma Studio de Witt. "Het liep gelijk storm. Het eerste uur waren er al honderd aanvragen binnen, de eerste dag een stuk of 600."
25 procent
De teller staat zaterdag inmiddels op 2400 aanvragen. In de regio Drechtsteden zijn ongeveer 12.000 zzp'ers die voor de regeling in aanmerking komen. "Dat is echt gigantisch. Dat is een veelvoud van wat we normaal gesproken in een jaar binnenkrijgen. Dat laat zien dat er voor veel zzp'ers de nood hoog is."
Op dit moment heeft dus zo'n twintig procent van de ondernemers om hulp gevraagd. "Er zal nog wel wat bijkomen, maar aan het eind van de week zwakten het aantal aanmeldingen af. Dus ik denk dat uiteindelijk zo'n 25 procent van de zzp'ers zich zullen melden", verwacht Heijkoop. "Maar hoe de crisis zich ontwikkelt zal daar ook van invloed op zijn."
Ondernemers kunnen zich bij het loket melden als zij door het wegvallen werk geen eten meer kunnen kopen of hun vaste lasten (huur/hypotheek, verzekering, energie et cetera) niet kunnen betalen. Zij kunnen vanuit de Drechtsteden zo'n duizend euro per maand krijgen om toch in hun levensbehoeften te kunnen voorzien.
Aanvragen kan via deze
website, daar staan ook alle voorwaarden.