gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 5 jaar Huis voor de Buurt

06141d06eefea233ec8401049835cd55

Een feestje dinsdag in de Herradestraat in het Land van Valk. Al vijf jaar zetten Brian en Dianne Jelier elke dinsdag hun deur open voor al hun buren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Zij kunnen in hun huiskamer dan gezellig koffie drinken, lekker bijpraten of verschillende activiteiten doen, zoals schilderen, taalworkshops of een lekkere wandeling. Iedere dinsdag van 09:30 uur tot 15:00 uur kunnen de buurtbewoners binnenlopen op nummer 73.


Met hun Huis voor de Buurt willen Brian en Dianne eenzaamheid in de wijk tegengaan. Ze zijn ernee begonnen, omdat er in hun naaste omgeving geen buurthuis was om bij elkaar te komen.

Tijdens het feestje kregen ze als dank een kaartje van een van hun buren. Daarin stond dat ze door het opzetten van het huis voor de buurt, hebben geholpen om eenzaamheid weg te nemen bij hem. “Daar krijg ik de rillingen van”, verteld Brain. “Hoe mooi is het dat we dit voor elkaar hebben gekregen.”&t=5s

Lees ook

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.