gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 5 jaar Huis voor de Buurt

06141d06eefea233ec8401049835cd55

Een feestje dinsdag in de Herradestraat in het Land van Valk. Al vijf jaar zetten Brian en Dianne Jelier elke dinsdag hun deur open voor al hun buren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Zij kunnen in hun huiskamer dan gezellig koffie drinken, lekker bijpraten of verschillende activiteiten doen, zoals schilderen, taalworkshops of een lekkere wandeling. Iedere dinsdag van 09:30 uur tot 15:00 uur kunnen de buurtbewoners binnenlopen op nummer 73.


Met hun Huis voor de Buurt willen Brian en Dianne eenzaamheid in de wijk tegengaan. Ze zijn ernee begonnen, omdat er in hun naaste omgeving geen buurthuis was om bij elkaar te komen.

Tijdens het feestje kregen ze als dank een kaartje van een van hun buren. Daarin stond dat ze door het opzetten van het huis voor de buurt, hebben geholpen om eenzaamheid weg te nemen bij hem. “Daar krijg ik de rillingen van”, verteld Brain. “Hoe mooi is het dat we dit voor elkaar hebben gekregen.”&t=5s

Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.