gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 5 jaar Huis voor de Buurt

06141d06eefea233ec8401049835cd55

Een feestje dinsdag in de Herradestraat in het Land van Valk. Al vijf jaar zetten Brian en Dianne Jelier elke dinsdag hun deur open voor al hun buren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Zij kunnen in hun huiskamer dan gezellig koffie drinken, lekker bijpraten of verschillende activiteiten doen, zoals schilderen, taalworkshops of een lekkere wandeling. Iedere dinsdag van 09:30 uur tot 15:00 uur kunnen de buurtbewoners binnenlopen op nummer 73.


Met hun Huis voor de Buurt willen Brian en Dianne eenzaamheid in de wijk tegengaan. Ze zijn ernee begonnen, omdat er in hun naaste omgeving geen buurthuis was om bij elkaar te komen.

Tijdens het feestje kregen ze als dank een kaartje van een van hun buren. Daarin stond dat ze door het opzetten van het huis voor de buurt, hebben geholpen om eenzaamheid weg te nemen bij hem. “Daar krijg ik de rillingen van”, verteld Brain. “Hoe mooi is het dat we dit voor elkaar hebben gekregen.”&t=5s

Lees ook

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

AI boeken 2

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

moestuininbraak

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.