gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 5 jaar Huis voor de Buurt

06141d06eefea233ec8401049835cd55.jpg

Een feestje dinsdag in de Herradestraat in het Land van Valk. Al vijf jaar zetten Brian en Dianne Jelier elke dinsdag hun deur open voor al hun buren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Zij kunnen in hun huiskamer dan gezellig koffie drinken, lekker bijpraten of verschillende activiteiten doen, zoals schilderen, taalworkshops of een lekkere wandeling. Iedere dinsdag van 09:30 uur tot 15:00 uur kunnen de buurtbewoners binnenlopen op nummer 73.


Met hun Huis voor de Buurt willen Brian en Dianne eenzaamheid in de wijk tegengaan. Ze zijn ernee begonnen, omdat er in hun naaste omgeving geen buurthuis was om bij elkaar te komen.

Tijdens het feestje kregen ze als dank een kaartje van een van hun buren. Daarin stond dat ze door het opzetten van het huis voor de buurt, hebben geholpen om eenzaamheid weg te nemen bij hem. “Daar krijg ik de rillingen van”, verteld Brain. “Hoe mooi is het dat we dit voor elkaar hebben gekregen.”&t=5s

Lees ook

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.

plucheplakkers

'Dit moment sloeg een gat in het vertrouwen van FC Dordrecht'

De bekende nachtkaars dooft langzaam op de Krommedijk. FC Dordrecht heeft een theoretische kans om de nacompetitie te halen, maar de huidige nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie weet ook dat het een lastig karwei wordt om nog de play-offs te halen.

pexels-mart-production-7230385.jpg

Celstraffen tot 10 jaar geëist in onderzoek naar overvallen, drugs- en wapenhandel

Als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, gaat een 40-jarige Ridderkerker tien jaar de cel in. Hij wordt niet alleen verdacht van drugshandel en de voorbereiding van gewelddadige overvallen, maar ook van wapenhandel, het bezit van vals geld en andere drugsfeiten. Ook tegen twee andere Ridderkerkers en tegen vier Rotterdammers zijn celstraffen geëist.

vos in zuidhoven.png

Vos laat zijn snuit zien in Dordtse woonwijk: 'Ik wist niet wat ik zag'

Als Jeffrey Erlings, bewoner van de wijk Zuidhoven in Dordrecht, op woensdagochtend zijn hond uitlaat, merkt hij al dat er iets rondsluipt. Later spot hij tot zijn grote verbazing een vos in zijn achtertuin, iets wat in Dordrecht steeds vaker gebeurt. "Gaaf joh!"

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.