gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 5 jaar Huis voor de Buurt

06141d06eefea233ec8401049835cd55

Een feestje dinsdag in de Herradestraat in het Land van Valk. Al vijf jaar zetten Brian en Dianne Jelier elke dinsdag hun deur open voor al hun buren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Zij kunnen in hun huiskamer dan gezellig koffie drinken, lekker bijpraten of verschillende activiteiten doen, zoals schilderen, taalworkshops of een lekkere wandeling. Iedere dinsdag van 09:30 uur tot 15:00 uur kunnen de buurtbewoners binnenlopen op nummer 73.


Met hun Huis voor de Buurt willen Brian en Dianne eenzaamheid in de wijk tegengaan. Ze zijn ernee begonnen, omdat er in hun naaste omgeving geen buurthuis was om bij elkaar te komen.

Tijdens het feestje kregen ze als dank een kaartje van een van hun buren. Daarin stond dat ze door het opzetten van het huis voor de buurt, hebben geholpen om eenzaamheid weg te nemen bij hem. “Daar krijg ik de rillingen van”, verteld Brain. “Hoe mooi is het dat we dit voor elkaar hebben gekregen.”&t=5s

Lees ook

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.