gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 5 jaar Huis voor de Buurt

06141d06eefea233ec8401049835cd55

Een feestje dinsdag in de Herradestraat in het Land van Valk. Al vijf jaar zetten Brian en Dianne Jelier elke dinsdag hun deur open voor al hun buren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Zij kunnen in hun huiskamer dan gezellig koffie drinken, lekker bijpraten of verschillende activiteiten doen, zoals schilderen, taalworkshops of een lekkere wandeling. Iedere dinsdag van 09:30 uur tot 15:00 uur kunnen de buurtbewoners binnenlopen op nummer 73.


Met hun Huis voor de Buurt willen Brian en Dianne eenzaamheid in de wijk tegengaan. Ze zijn ernee begonnen, omdat er in hun naaste omgeving geen buurthuis was om bij elkaar te komen.

Tijdens het feestje kregen ze als dank een kaartje van een van hun buren. Daarin stond dat ze door het opzetten van het huis voor de buurt, hebben geholpen om eenzaamheid weg te nemen bij hem. “Daar krijg ik de rillingen van”, verteld Brain. “Hoe mooi is het dat we dit voor elkaar hebben gekregen.”&t=5s

Lees ook

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.