Dordrecht, Netherlands

Al 50 jaar balletles bij Maryanne van der Ploeg

Op 19-jarige leeftijd begon ze al met haar grote droom en nu is ze nog steeds actief: de balletschool van Maryanne van der Ploeg bestaat vijftig jaar.
Corrado Francke | 2 oktober 2019 16:48 | Aangepast op 2 oktober 2019 16:48
Het jubileum was voor Van der Ploeg en verschillende leerlingen reden voor een feestje, dat dinsdag werd gevierd in de balletschool. Corine Stam is een van die balletleerlingen en is al bijna 45 jaar in de school te vinden. Daar komt voor haar voorlopig ook nog geen einde aan.

“Het is een onderdeel van mijn leven geworden. Op de vrijdagavond komt er vrijwel nooit iets tussen, ik ben wekelijks hier en ik en ik hoop hier nog lang rond te mogen dansen.”

Cadeaus voor het bijzondere jubileum wilde Maryanne niet. Voor iedereen die op het feest aanwezig was, was het wel mogelijk te doneren voor het Prinses Beatrix Spierfonds. “Dansers hebben veel last van hun spieren en soms als ze op latere leeftijd nog dansen, lukt het helemaal niet meer", legt Van der Ploeg uit waarom er precies voor dit goede doel gedoneerd kan worden.

Het Princes Beatrix Spierfonds is een stichting die geld inzamelt voor het bestrijden van spierziekten en steunt de mensen die met deze ziekten te maken hebben.

Meest gelezen

Lichaam gevonden in Oude Maas bij Zwijndrecht

RTV Rijnmond | Rijnmond | Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 24 sep 2025 14:57

Lees ook

17 tips over beroving door nep-postbezorger na uitzending Opsporing Verzocht

De politie heeft zeventien tips ontvangen over een gewelddadige overval eerder dit jaar in een wonin...

Wethouder roept op tot veiliger verkeer: ‘Fietsen is veel gezelliger zonder telefoon in je hand!’

“Ik loop elke ochtend vijf kilometer door het dorp, maar ik denk dat de meeste fietsende jongeren mi...

Schade aan auto's na botsing

Op de Copernicusweg in Dordrecht zijn donderdagmiddag twee auto’s op elkaar gebotst. Beide voertuige...

Afvaldumpers massaal op de bon: deze gemeente wil viespeuken nu extra beboeten

Het college van Dordrecht wil afvaldumpers harder aanpakken. Sinds mei is al voor zo'n 55.000 euro a...

Ruilwinkel LETS bestaat 15 jaar: ‘Naast leuke spullen ook warm en gezellig!'

Nieuwe spullen kopen zonder geld? In ruilwinkel LETS in Oud-Krispijn kan dat inmiddels al 15 jaar. H...

De Plucheplakkers: 'Heb geduld met Carillo'

De Plucheplakkers zijn er weer met een nieuwe podcast. Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Fra...