gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rita (73) en Els (68) hebben misschien wel het mooiste uitzicht op de afgesloten brug

Rita en Els foto 2

Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.

Redactie Streekomroep |

Acht jaar lang woont Els inmiddels in Huys de Merwede in Papendrecht, daar waar Rita er zelfs al 26 jaar lang woont. Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug is het uitzicht voor beiden flink veranderd. Waar voorheen regelmatig wat boten langskwamen en de ene na de andere auto over de brug reed, valt nu de stilte juist op. 

“Je went aan het geluid van vrachtwagens die over de weg rijden, het is nu heel erg wennen dat dat niet meer zo is”, zegt Els Alderlieste daarover. 

In 'De Brug' besteedt deze streekomroep elke week aandacht aan de grootschalige renovatie van de Papendrechtsebrug. Van informatieve video's over de werkzaamheden tot persoonlijke verhalen: ze komen allemaal voorbij.

Bovendien kunnen ze allebei volop genieten van alle reuring die er nu plaatsvindt met de pont die vanaf de Papendrechtse Visschersbuurt naar de Kerkeplaat in Dordrecht vaart. “Dit is gezelliger voor de omgeving. Er is ook veel meer activiteit. Je ziet allerlei mensen op een fatbike en fiets en je ziet autootjes”, zegt Rita van Zelm hierover. 

LEES OOK: Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

De gele M
En die pont heeft nog veel meer voordelen, vooral voor de kleinkinderen van Els. Met verhalen over de oude ruïne en de gevangenis willen zij maar al te graag de oversteek naar Dordrecht maken. Toch bleef die informatie niet echt hangen, want toen de McDonalds in het vizier kwam ging alle aandacht daar naartoe. “Dat was voor hen een fantastisch uitje.” Rita heeft de pont nog niet gepakt, maar is van plan dat een keer te gaan doen als het weer het toelaat. 

Met een glaasje water of een bakje thee genieten zowel Rita als Els vanaf hun balkon volop van het werk aan de Papendrechtsebrug en alle reuring. Maar toch ervaart Rita niet alles als positief. Zo vindt ze dat het erg druk wordt met geparkeerde auto's rondom haar appartementencomplex en dat de handhaving daar in haar ogen onvoldoende optreedt. 

Verrekijker 
Maar bovenal pakt ze graag haar verrekijker erbij en zoomt ze zo veel mogelijk in op wat er voor de ogen van haar bloemrijke balkon op het toneel gebeurt. En ondanks dat ze het eigenlijk wel prima vindt zo, spreekt ze voor andere mensen een duidelijke hoop uit. “Laten we hopen dat ze het redden.”

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug duren nog tot 21 april 2027. “Als het voorbij is, dan is het gewoon stil hier denk ik”, eindigt Els. 

Lees ook

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.