In de Goeverneurstraat is het al kerst.
Redactie Streekomroep | 16 september 2026 16:00
Redactie Streekomroep | 8 september 2026 14:00
Rijnmond | 7 september 2026 16:15
Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.
Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.
Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.
De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.
Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.
De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.