gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer kampt met hoge druk door griepseizoen: 'Er komen nog twee pieken aan'

fc3a69781fc21464823283f9d2db2601

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft de afgelopen weken te maken gehad met een flinke toestroom van patiënten en de drukte lijkt voorlopig niet af te nemen. Het ziekenhuis stelt dat de situatie wordt veroorzaakt door een combinatie van factoren, waarbij griepgerelateerde klachten een belangrijke rol spelen.

Tristan Kans |  | Aangepast op
Het ziekenhuis heeft momenteel geen vrije bedden beschikbaar. Volgens Marcel Remijn, directeur Zorg van het Albert Schweitzer ziekenhuis, blijft de drukte de komende weken aanhouden. "We zien veel patiënten met griepgerelateerde klachten, maar ook met andere infecties zoals covid en het RS-virus. Dit zorgt voor extra druk op ons zorgsysteem."

Bovendien is al vastgesteld dat er nog twee pieken aan gaan komen. "Door de combinatie van infecties kunnen patiënten vaak niet op dezelfde afdeling worden geplaatst, wat de situatie verder bemoeilijkt."

Geplande operaties worden afgezegd
Door de drukte zijn er soms geen bedden beschikbaar voor geplande operaties. "We zijn genoodzaakt om operaties af te zeggen, wat natuurlijk heel vervelend is voor de patiënten die al op de wachtlijst staan", zegt Remijn. "Hierdoor zijn we soms genoodzaakt om geplande operaties af te zeggen. Ook worden minder operaties ingepland. Urgente zorg gaat natuurlijk wel door."

Een andere uitdaging die het ziekenhuis tegenkomt, is de doorstroom van patiënten naar andere zorginstellingen zoals verpleeghuizen. "Patiënten die medisch gezien klaar zijn om naar huis te gaan, kunnen niet altijd naar huis, maar er is ook geen plek voor hen in een verpleeghuis. Dit houdt bedden bezet die we anders voor andere patiënten zouden kunnen gebruiken. Daarnaast hebben die instellingen ook last van de drukte", legt Remijn uit.

Ziekenhuizen in de regio hebben zelfde uitdaging
De drukte in het Albert Schweitzer ziekenhuis is geen unieke situatie volgens de directeur Zorg van het ziekenhuis. Ook andere ziekenhuizen in de regio ondervinden dezelfde problemen. "We kunnen helaas de omliggende ziekenhuizen niet inschakelen om de drukte op te vangen, omdat zij dezelfde situatie ervaren", vertelt Remijn.

Het ziekenhuis kijkt al naar oplossingen om in de toekomst soortgelijke situaties te voorkomen, zodat de zorg beter kan worden verdeeld. Het Albert Schweitzer ziekenhuis blijft zich inzetten om patiënten de juiste zorg te bieden, ondanks de hoge druk. “Zodra de grootste drukte voorbij is, zullen we evalueren hoe we dit het beste kunnen aanpakken”, besluit Remijn.

Bekijk op ons YouTube-kanaal de reportage over de griepdrukte.

Lees ook

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."