gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis bestookt met fraudeursmailtjes

c6985fef2cd91922edeed4bc785f836a

Oplichters hebben geprobeerd geld afhandig te maken van het Albert Schweitzer Ziekenhuis. Die poging is mislukt, bevestigt een woordvoerder van het ziekenhuis.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De oplichters zouden drie keer geprobeerd hebben om toe te slaan. Steeds werd een mail gestuurd, zogenaamd vanuit naam van bestuursvoorzitter Peter van der Meer. Bij een van de pogingen werd door de schrijver gezegd dat er cadeaubonnen gekocht moesten worden. In een andere mail stelde Van der Meer zogenaamd dat er snel een bedrag van bijna 15 duizend euro overgemaakt moest worden.

Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis hadden medewerkers vrij snel door dat het niet echt was. Het is daarom ook geen aanleiding om de veiligheidsmaatregelen verder aan te scherpen. "Het is wel goed voor de bewustwording dat dit soort fraude plaatsvindt", zegt woordvoerder Frank van der Elsen.

Aangifte gaat het ziekenhuis ook niet doen. "Dat lijkt ons een heilloze weg", zegt Van der Elsen. "We hebben ook geen idee tegen wie we de aangifte moeten doen en waar. Er is geen schade aangericht en we willen dit eigenlijk zo snel mogelijk achter ons laten."

CEO-fraude

De oplichting staat beter bekend als CEO-fraude. Oplichters sturen dan, zogenaamd uit opdracht van iemand uit de directie, een mail naar mensen in het bedrijf. Omdat ze ervan uitgaan dat mensen alles doen wat de baas zegt, hopen ze dat het geld zonder al te veel vragen wordt overgemaakt.

Eerder werden ook bedrijven in de Rotterdamse haven benaderd door dit soort oplichters.

Lees ook

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."