gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis bestookt met fraudeursmailtjes

c6985fef2cd91922edeed4bc785f836a.jpg

Oplichters hebben geprobeerd geld afhandig te maken van het Albert Schweitzer Ziekenhuis. Die poging is mislukt, bevestigt een woordvoerder van het ziekenhuis.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De oplichters zouden drie keer geprobeerd hebben om toe te slaan. Steeds werd een mail gestuurd, zogenaamd vanuit naam van bestuursvoorzitter Peter van der Meer. Bij een van de pogingen werd door de schrijver gezegd dat er cadeaubonnen gekocht moesten worden. In een andere mail stelde Van der Meer zogenaamd dat er snel een bedrag van bijna 15 duizend euro overgemaakt moest worden.

Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis hadden medewerkers vrij snel door dat het niet echt was. Het is daarom ook geen aanleiding om de veiligheidsmaatregelen verder aan te scherpen. "Het is wel goed voor de bewustwording dat dit soort fraude plaatsvindt", zegt woordvoerder Frank van der Elsen.

Aangifte gaat het ziekenhuis ook niet doen. "Dat lijkt ons een heilloze weg", zegt Van der Elsen. "We hebben ook geen idee tegen wie we de aangifte moeten doen en waar. Er is geen schade aangericht en we willen dit eigenlijk zo snel mogelijk achter ons laten."

CEO-fraude

De oplichting staat beter bekend als CEO-fraude. Oplichters sturen dan, zogenaamd uit opdracht van iemand uit de directie, een mail naar mensen in het bedrijf. Omdat ze ervan uitgaan dat mensen alles doen wat de baas zegt, hopen ze dat het geld zonder al te veel vragen wordt overgemaakt.

Eerder werden ook bedrijven in de Rotterdamse haven benaderd door dit soort oplichters.

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.