gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis bestookt met fraudeursmailtjes

c6985fef2cd91922edeed4bc785f836a.jpg

Oplichters hebben geprobeerd geld afhandig te maken van het Albert Schweitzer Ziekenhuis. Die poging is mislukt, bevestigt een woordvoerder van het ziekenhuis.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De oplichters zouden drie keer geprobeerd hebben om toe te slaan. Steeds werd een mail gestuurd, zogenaamd vanuit naam van bestuursvoorzitter Peter van der Meer. Bij een van de pogingen werd door de schrijver gezegd dat er cadeaubonnen gekocht moesten worden. In een andere mail stelde Van der Meer zogenaamd dat er snel een bedrag van bijna 15 duizend euro overgemaakt moest worden.

Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis hadden medewerkers vrij snel door dat het niet echt was. Het is daarom ook geen aanleiding om de veiligheidsmaatregelen verder aan te scherpen. "Het is wel goed voor de bewustwording dat dit soort fraude plaatsvindt", zegt woordvoerder Frank van der Elsen.

Aangifte gaat het ziekenhuis ook niet doen. "Dat lijkt ons een heilloze weg", zegt Van der Elsen. "We hebben ook geen idee tegen wie we de aangifte moeten doen en waar. Er is geen schade aangericht en we willen dit eigenlijk zo snel mogelijk achter ons laten."

CEO-fraude

De oplichting staat beter bekend als CEO-fraude. Oplichters sturen dan, zogenaamd uit opdracht van iemand uit de directie, een mail naar mensen in het bedrijf. Omdat ze ervan uitgaan dat mensen alles doen wat de baas zegt, hopen ze dat het geld zonder al te veel vragen wordt overgemaakt.

Eerder werden ook bedrijven in de Rotterdamse haven benaderd door dit soort oplichters.

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.