gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle nachtdieren naar buiten: Dordtse Cultuurnacht; grootser dan ooit

d3e36141b94c905cecd6c3c447313a56

Na net als vele anderen door corona afwezig te zijn geweest, pakte de Dordtse Cultuurnacht afgelopen zaterdag grootser uit dan ooit: er was muziek in de stad, er werden spookverhalen verteld, musea openden hun deuren, en zelfs de Grote Kerk deed mee.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
De Dordtse Cultuurnacht wordt georganiseerd sinds 2017. Het is een avond waarbij culturele instellingen gratis hun deuren openen en allerlei activiteiten organiseren. Dit jaar was het thema 'Nachtdieren', en waren er diverse nieuwe dingen te ontdekken. Omdat de Cultuurnacht groter was dan voorheen, waren er vooraf 5 routes uitgestippeld voor nachtdieren met keuzestress. Een eigen nachtelijke route maken langs het gevarieerde aanbod kon natuurlijk ook.

Het was dan ook gezellig druk tijdens deze Dordtse Cultuurnacht; er was voor elk wat wils. Zo was er voor het eerst een Kids-route met onder meer Theater Tortilla, glow-in-the-dark-verven en een Griezelbus. Voor de liefhebbers van kunst en klassiek was er een route met rondleiding door het Dordrechts Museum en een nachtelijk orgelconcert in de Grote Kerk. Wie meer van Indie, Rhythm of Electric hield, kon routes volgen langs Kunstmin en het Onderwijsmuseum, het dit weekend heropende DOOR in de Munt, of in het Energiehuis tot in de late uurtjes feesten op lokale muziek.

Alexander, het nachtdier van RTV Dordrecht, dompelde zich onder in deze bijzondere avond. Zijn uitgebreide verslag hiervan zie je binnenkort bij ons op tv en online.

Lees meer over:

Lees ook

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."