Foto ter illustratie
Streekomroep (archief)Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het staat vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moet rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.
Het verkeer op de A16 staat vast van Breda tot aan Dordrecht. Er is voor zover bekend geen ongeluk gebeurd, maar Rijkswaterstaat spreekt over 'verkeersdrukte'. Veel verkeer moet omrijden via de A16 omdat de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is vanwege een grootschalige renovatie. Daarbij komt dat vrachtwagens niet over de Merwedebrug mogen, waardoor ook die moeten omrijden over onder meer de A16.
Ook op de brug tussen Zwijndrecht en Dordrecht en de Laan der Verenigde Naties in Dordrecht is er dinsdagochtend veel vertraging. Veel automobilisten gebruiken deze route om de file op de A16 te omzeilen.
Papendrechtsebrug
De brug tussen Dordrecht en Papendrecht is tot mei volgend jaar dicht voor al het verkeer. Wie van de ene naar de andere kant van het water wil en druk verkeer wil ontlopen, kan gebruik maken van de gratis pontjes of de Waterbus. Auto’s mogen daar niet op, fietsen en scooters wel.
Merwedebrug
Op de Merwedebrug geldt sinds juli een vrachtwagenverbod, omdat op verschillende plekken het staal minder sterk bleek dan gedacht.