gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle stemmen in Zwijndrecht worden opnieuw geteld

hertellingZwijndrecht

Alle stemmen die in Zwijndrecht zijn uitgebracht, worden opnieuw geteld

Streekomroep

Op verzoek van D66 is donderdag in Zwijndrecht besloten om alle uitgebrachte stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen te hertellen. De partij komt op dit moment acht stemmen tekort voor een tweede zetel. Omdat dit een zeer laag aantal is, wil D66 er zeker van zijn dat er tijdens de telling van vorige week geen fouten zijn gemaakt.

Emmely Kokshoorn |  | Aangepast op

Omdat de marge van acht stemmen zo klein is, benadrukte fractievoorzitter van D66 Sabine Schipper tijdens de openbare zitting van donderdagochtend het belang van absolute transparantie en zorgvuldigheid. De restzetel waar het om gaat is op dit moment aan Algemeen Belang Zwijndrecht (ABZ) toegewezen, die het besluit tot een hertelling steunt ‘uit democratisch oogpunt’.

ABZ werd bij de verkiezingen verreweg de grootste partij in Zwijndrecht. De lokale partij behaalde 41 procent van de stemmen. D66 behaalde net geen 7 procent van de stemmen. In totaal werden in Zwijndrecht 15.687 stemmen uitgebracht.

Elke twijfel wegnemen
Burgemeester en voorzitter Leon Anink concludeerde dat er, mede vanuit de wens van de fracties om elk risico op onjuistheden uit te sluiten, een draagvlak is voor een volledige hertelling. “Als voorzitter van het Centraal Stembureau heb ik de verantwoordelijkheid om elke twijfel weg te nemen. Daarom beginnen we vandaag met het hertellen van de stemmen”.

Voor een hertelling van de ruim 15.000 stemmen zijn ook tellers nodig en die haalt de gemeente uit haar eigen personeelsbestand. Momenteel zijn zo’n twintig tot dertig medewerkers van de gemeente Zwijndrecht aan het tellen geslagen, laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep. De gemeente bekijkt of er nog meer tellers moeten worden ingeschakeld. De hertelling vindt plaats in het gemeentehuis van Zwijndrecht. 

Het Centraal Stembureau verwacht dat het hertellen van alle stemmen niet alleen de donderdag, maar mogelijk ook een deel van de vrijdag in beslag neemt. 

Lees ook

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.