gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Als elke seconde telt: Anita (40) redt mensenlevens op Spoedeisende Hulp

ea35701bb8779c059f406890fe1a9eca

Voor de meeste mensen is de Spoedeisende Hulp (SEH) een plek waar je het liefst zo min mogelijk komt. Maar voor SEH-medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is het juist de plek waar het hart sneller van gaat kloppen. “Er is niets mooiers dan het redden van levens."

Joram Niese |  | Aangepast op
Het is bijna nooit stil op de eerstehulppost van het Dordtse ziekenhuis en dus ook niet op deze Internationale Dag van de Spoedeisende Geneeskunde. Dinsdag 27 mei worden medewerkers van Spoedeisende Hulpen wereldwijd in het zonnetje gezet.

Zo ook de 40-jarige Anita Vonk. Zij werkt al ruim 14 jaar als verpleegkundige op de SEH van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. “We hebben een specifiek beroep en het is goed dat er extra aandacht aan wordt besteed. We kunnen voor iedereen die dat nodig heeft iets betekenen.” De veelzijdigheid aan werkzaamheden en de verrassingen die elke dag met zich meebrengen, zorgen er al die jaren voor dat Vonk met veel plezier naar het werk gaat.

Kinderreanimaties en fietsongevallen
“Ik vind acute casussen het leukst aan mijn werk: mensen met pijn op de borst, reanimaties, mensen die heel ziek zijn door bijvoorbeeld een longontsteking, kinderen die verkouden en benauwd zijn, fietsers die zijn gevallen, van alles eigenlijk”, vertelt Vonk. De verpleegkundige laat weten dat het werk erg dynamisch is: “Geen dag is hetzelfde.”

Maar het is niet allemaal rozengeur en maneschijn, want soms zijn er dagen dat Vonk gebeurtenissen ‘mee naar huis’ neemt. “Eén van de meest vervelende dingen die we zien, zijn enorm zieke kindjes. Ook moeten we kinderen soms reanimeren, dat is wel echt heftig.” Gelukkig hoeft ze dat laatste niet vaak te doen. “Ik denk dat dat één keer in de twee of drie jaar voorkomt.”

“Zo’n kinderreanimatie blijft altijd wel even hangen. Je bent dan wel echt even klaar met het werk. Gelukkig praten we als collega’s onderling heel veel met elkaar.” En op de afdeling loopt een groep geschoolde mensen die hun collega’s ondersteunen bij een heftige gebeurtenis. “Zulke ‘peer-support’ is erg fijn, je kunt ook altijd bij ze terecht.”

Ondanks de soms vervelende situaties, is Vonk haar werk op de SEH nog lang niet zat. Ze kan het anderen ook zeker aanraden: “Je kunt echt wat betekenen.”

Meer zien over Anita Vonk en haar werk? Bekijk dan deze video op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.