Dordrecht, Netherlands

Als kind werd Youssra als ‘anders’ weggezet, toch is haar grote droom uitgekomen

De officiële opening van IBS Hilal in Zwijndrecht Corrado Francke
De tweede islamitische basisschool in onze streek is officieel geopend. De school, IBS Hilal, staat vlakbij het station in Zwijndrecht en heeft met Youssra Chaibi (30) een relatief jonge directeur. “Dat valt iedereen op, maar is tegelijkertijd de motivatie om te laten zien dat je dromen waar kunt maken.”
Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 8 oktober 2025 17:00 | Aangepast op 8 oktober 2025 17:00
“Een droom die werkelijkheid is geworden”, noemt Youssra het, de start van de eerste islamitische basisschool van Zwijndrecht. “Waar kinderen zich veilig voelen, gezien voelen en waar ze mogen groeien.”

Van juf naar directeur
Als kind werd de jonge schooldirecteur ‘als anders weggezet’, geeft ze aan, bijvoorbeeld door het dragen van een hoofddoek. Toch bleef de inmiddels ex-juf van een Rotterdamse basisschool haar grote droom najagen en is ze nu de trotse directeur van IBS Hilal.

In het gebouw aan de Hans Lipperheystraat zat eerst kindcentrum Margriet, dat inmiddels verhuisd en gefuseerd is. De Stichting Islamitisch Primair Onderwijs Rijnmond (SIPOR) wilde het islamitisch basisonderwijs binnen de Drechtsteden graag uitbreiden en had wel oren naar het pand in Zwijndrecht.

Poetsbeurt
Begin augustus kreeg de directie de sleutel, pas een maand voor de eerste lessen begonnen. In die weken was er nog flinke poets- en opknapbeurt nodig. “We zijn in de zomervakantie met familie en vrienden aan de slag gegaan, want alle kinderen moeten zich welkom voelen”, zegt Youssra.
De schooldirecteur bij de opening van IBS Hilal Corrado Francke
De eerste islamitische basisschool in onze regio is in Dordrecht te vinden. Directeur Samy Salem van de Ikra-school begon ruim twintig jaar geleden in een moeilijke tijd aan zijn missie. “Er was kritiek op alles wat islamitisch is, met name het onderwijs”, zei hij eerder.

Misvattingen
Youssra merkt dat er nog steeds misvattingen zijn over islamitisch onderwijs. “Maar wij doen ook gewoon geschiedenis, aardrijkskunde, natuur, techniek, rekenen en taal”, spreekt ze sommige denkbeelden tegen.

Zo krijgen leerlingen tijdens geschiedenis meerdere opvattingen over het ontstaan van de mens te horen. “We sluiten onze ogen niet voor de wereld, we willen juist dat de wereld vergroot wordt voor de kinderen.”

Onder- en middenbouw
IBS Hilal is met 82 leerlingen begonnen. De kinderen komen niet alleen uit Zwijndrecht, maar ook onder meer Rotterdam, Barendrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn vertegenwoordigd. Dit jaar zijn er alleen nog groepen 1 tot en met 5, volgend jaar moet de bovenbouw van start gaan.

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Een tiental mensen in winteropvang Leger des Heils: 'Nu meer behoefte aan'

Tijdens de strenge winterdagen met hevige sneeuwval doet het Leger des Heils in Dordrecht een extra ...

Rijexamens opnieuw afgelast: ‘We zien echt gevaarlijke dingen op de weg’

Alle rijexamens in onze streek zijn afgelast. Net als maandag zijn de examens die gereden zouden wor...

Kwart leerlingen van deze middelbare school mist eerste schooldag van het jaar door winterweer

De winterse buien en bijkomende problemen op de weg en het openbaar vervoer deze week hebben ook gev...

Auto in vlammen op in Krispijn, mogelijk opzet

Een auto in de Dordtse wijk Krispijn is maandagavond verwoest door een uitslaande brand. Van de gepa...

Stille helden van de winter: op pad met de sneeuwschuivers van onze regio

“Ze bellen me gewoon mijn bed uit”, vertelt een lachende sneeuwschuiver-chauffeur Nick van Loenen. “...