Dordrecht, Netherlands

Amateurzangers slaan handen ineen voor Ketting-Johannes

Tijdens het Bachfestival in Dordrecht staat komend weekend de wereldpremière van de Ketting-Johannes op het programma. Dat is een koorwerk, geïnspireerd op de Johannes-Passion, waarin amateurzangers uit de regio de krachten hebben gebundeld. “Ik wil graag laten zien hoe toegankelijk nieuwe muziek is.”
Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 20 juni 2024 12:15 | Aangepast op 20 juni 2024 12:15
De première is komende zondag in de Wilhelminakerk en staat onder leiding van Anne-Maartje Lemereis, Componist des Vaderlands. “Ik werk en schrijf heel graag voor amateurmusici, dit is precies zo’n project waar iedereen aan mee kan doen die het leuk vindt om te zingen. Dat is perfect”, zegt ze.

Lemereis schreef de tekst samen met stadsdichter Swendeline Ersilia. “We hebben in de zomer onze ideeën gedeeld en daarna is Swendeline gaan schrijven”, zegt Lemereis op de website van het Bachfestival.

Wekenlang gerepeteerd
Het zogeheten Participatiekoor bestaat naast amateurzangers uit leden van het Drechtsteden Bachkoor. Wekenlang is er gerepeteerd en tijdens het Bachfestival is het eindelijk zover.

“Ik zing in twee koren, dus ik zing wel veel”, vertelt amateurzangeres Simone Beunke. Zij is een van de leden van het Participatiekoor. “De echte Johannes heb ik ook gezongen, maar dit is modern klassiek. Heel anders.”

Elk jaar iets groter
Doel van de Ketting-Johannes, zoals het woord ook zegt, is dat het uiteindelijk een lange schakel van muziekstukken wordt. De Johannes wordt dus elk jaar een stukje groter. In 2025 voegt een koor uit Nijmegen een nieuw deel toe aan het stuk.

Lemereis: “Mijn hoop is dat andere koren de draad oppakken als ze van het bestaan hiervan horen. Koren kunnen mij benaderen. De eerste drie delen zijn er al en ik hoop dat ‘ie dan aan gaat groeien.”

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Dordrecht geniet van Koningsdagoptreden van Nielson en Douwe Bob

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 26 apr 2025 16:51

Motorrijder knalt achterop auto en raakt zwaargewond

Corrado Francke | 1 mei 2025 10:17

Lees ook

Landelijke campagne voedselbank moet drempel voor hulpbehoevenden verlagen, ook Dordtse voedselbank doet mee

Voedselarmoede is een groeiend probleem in Nederland, maar blijft vaak verborgen. Om voedselhulp mee...

FC Dordrecht laat kostbare punten liggen op bezoek bij Jong FC Utrecht

Klokslag acht uur ’s avonds fluiten alle scheidsrechters op de velden af voor de wedstrijden in de K...

Burgemeesters veroordelen zinloos geweld en zeggen samen oplossing te zoeken

De burgemeesters van de gemeenten Ablasserdam en Papendrecht hebben geschokt gereageerd op een incid...

Op Pad Met Ad: een route langs de verzetshelden van Essenhof

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad loopt presentator Ad van den Herik op begraafplaats Esse...

Ouder echtpaar is nepagenten te slim af, echte agent verstopt zich in woning

Twee nepagenten uit Sliedrecht en Zwijndrecht hadden niet verwacht dat een bejaard echtpaar zo alert...

Zaterdag in Studio De Witt: eeuwfeest Oranje Wit en stilstaan bij de oorlog

Een nieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag in het teken van het eeuwfeest van sportvere...