Dordrecht, Netherlands

Amateurzangers slaan handen ineen voor Ketting-Johannes

Tijdens het Bachfestival in Dordrecht staat komend weekend de wereldpremière van de Ketting-Johannes op het programma. Dat is een koorwerk, geïnspireerd op de Johannes-Passion, waarin amateurzangers uit de regio de krachten hebben gebundeld. “Ik wil graag laten zien hoe toegankelijk nieuwe muziek is.”
Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 20 juni 2024 12:15 | Aangepast op 20 juni 2024 12:15
De première is komende zondag in de Wilhelminakerk en staat onder leiding van Anne-Maartje Lemereis, Componist des Vaderlands. “Ik werk en schrijf heel graag voor amateurmusici, dit is precies zo’n project waar iedereen aan mee kan doen die het leuk vindt om te zingen. Dat is perfect”, zegt ze.

Lemereis schreef de tekst samen met stadsdichter Swendeline Ersilia. “We hebben in de zomer onze ideeën gedeeld en daarna is Swendeline gaan schrijven”, zegt Lemereis op de website van het Bachfestival.

Wekenlang gerepeteerd
Het zogeheten Participatiekoor bestaat naast amateurzangers uit leden van het Drechtsteden Bachkoor. Wekenlang is er gerepeteerd en tijdens het Bachfestival is het eindelijk zover.

“Ik zing in twee koren, dus ik zing wel veel”, vertelt amateurzangeres Simone Beunke. Zij is een van de leden van het Participatiekoor. “De echte Johannes heb ik ook gezongen, maar dit is modern klassiek. Heel anders.”

Elk jaar iets groter
Doel van de Ketting-Johannes, zoals het woord ook zegt, is dat het uiteindelijk een lange schakel van muziekstukken wordt. De Johannes wordt dus elk jaar een stukje groter. In 2025 voegt een koor uit Nijmegen een nieuw deel toe aan het stuk.

Lemereis: “Mijn hoop is dat andere koren de draad oppakken als ze van het bestaan hiervan horen. Koren kunnen mij benaderen. De eerste drie delen zijn er al en ik hoop dat ‘ie dan aan gaat groeien.”

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Garageboxen doorzocht door douane en politie

Redactie Streek 56 | 11 jun 2025 16:41

Lees ook

Voorbereidingen sloop oude basisschool begonnen, bezwaren kunnen nog roet in eten gooien

De voorbereidingen voor de sloop van een oude basisschool aan de Pieter de Hoochplaats in Alblasserd...

Rotonde Sophialaan voor nu veiliger, maar niet door gemeente

Bij de rotonde aan de Sophialaan in Hendrik-Ido-Ambacht gebeuren op dit moment een stuk minder ongel...

Jouw trouwfoto in het museum bewonderen? In Hardinxveld-Giessendam kan dat

Museum de Koperen Knop verwelkomt tóch nog langere tijd trouwkliekjes voor tentoonstelling ‘Trouwen ...

Weinig spanning, maar wel zorgen bij inloopmiddag over nieuwe hoogspanningslijn

Nog veel is onduidelijk maar dat er een nieuwe hoogspanningslijn moet komen in onze streek staat vas...

Sophia de Keizer neemt ontslag als wethouder; laakt integriteit en zorgvuldigheid van bestuurders

Sophia de Keizer, wethouder economie namens de VVD in Papendrecht, kondigt aan op 24 juli ontslag te...

Steeds vaker afvaloverlast in Ridderkerk: ‘Een groeiend probleem’

Meer dan 2000 meldingen van afvaloverlast in een jaar tijd. De cijfers van de gemeente Ridderkerk li...