gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambassadeurs ruimen op

Medewerkers van leerwerkbedrijf Wijk voor Wijk zijn benoemd tot Ambassadeurs van een Schone Wijk. Ze zijn daarvoor opgeleid bij Duurzaamheidscentrum Weizigt en hebben een certificaat gekregen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het gaat om elf ambassadeurs. Ze ruimen zwerfafval op en spreken mensen aan op het op straat gooien van afval. Ook kunnen ze informatie geven over afval en grof vuil.

Het duurzaamheidscentrum vindt vooral de voorlichtende rol belangrijk. Omdat de ambassadeurs op straat lopen. Hebben zij meer contact met inwoners dan de medewerkers van Weizigt.

Leerwerkbedrijf Wijk voor Wijk is actief in Crabbehof en Wielwijk. Het probeert mensen die langdurig zonder baan zitten weer aan het werk te krijgen. Het opruimen van zwerfafval is één van de activiteiten die mensen in het werkritme laat komen. De Ambassadeurs van een Schone Wijk zijn sinds deze week actief in Crabbehof.

Lees ook

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.