gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambtenaar maakte vals paspoort voor voortvluchtige crimineel die nog 12 jaar moet zitten

fcb15642a50e4902624de7ce35d1484d

Een vrouw die bij de gemeenten Dordrecht en Vlaardingen werkte en meerdere valse paspoorten maakte, is veroordeeld tot een jaar cel waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook mag ze twee jaar lang niet aan het werk als ambtenaar. Eén van de paspoorten die de vrouw in Dordrecht maakte, viel in handen van een voortvluchtige crimineel die nog een celstraf van 12 jaar moet uitzitten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De 34-jarige vrouw werkte tussen de zomer van 2018 en de herfst van 2019 voor de gemeenten Vlaardingen en Dordrecht, meldde Omroep Twee begin mei. Ze hield zich onder meer bezig met de uitgifte van paspoorten en heeft drie documenten vervalst.

Uit Whatsapp-berichten met haar toenmalige vriend bleek dat de verdachte niet toevallig op de documentenafdeling werkte. Haar partner zou haar daartoe hebben aangespoord, in opdracht van onderwereldfiguren. Voor de vervalsingen zouden grote sommen geld zijn betaald: 100 tot 300 duizend euro.

Justitie eiste twee weken geleden een taakstraf van 200 uur en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Ook zou ze twee jaar niet meer mogen werken als gemeenteambtenaar. De rechter gaat hierin niet mee en veroordeelt haar - naast het twee jaar niet mogen werken als ambtenaar - ook tot 12 maanden cel, waarvan 6 maanden voorwaardelijk. Ook moet ze zich melden bij Reclassering Nederland en zich laten behandelen om zichzelf weerbaar te maken tegen manipulatie.

'Op geraffineerde wijze misbruik gemaakt'
"De rechtbank kreeg het beeld dat de verdachte echt als uitzendkracht bij de meerdere gemeenten is gaan werken met het oog op het maken van valse paspoorten", zegt persrechter Jolien Montijn over het vonnis. "Ze heeft op geraffineerde wijze misbruik gemaakt van haar positie en het vertrouwen in de gemeente ernstig geschaad. Ook heeft ze meegewerkt aan een vorm van ondermijning waar de Nederlandse samenleving schade door ondervindt."

De persrechter vervolgt: “Ze heeft ook een paspoort gemaakt voor een voortvluchtige crimineel die nog 12 jaar moet uitzitten. Ze heeft een essentiële rol vervuld, coördinerend en initiërend. Mensen in het criminele circuit kunnen op deze manier hun leven blijven leven en worden daarin door een ambtenaar gefaciliteerd."

De verdachte was tijdens de inhoudelijke behandeling van de feiten niet aanwezig en was in het politieonderzoek ook niet bereid vragen te beantwoorden of de verantwoordelijkheid voor het haar verweten gedrag te nemen, laat de rechtbank weten.

Lees meer over:

Lees ook

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.