Dordrecht, Netherlands

Ambulancedienst kwaad op vandalen die AED-kast opblazen: ‘Oerdom’

Ambulancedienst Zuid-Holand Zuid is op zoek naar de vandalen die woensdagnacht een AED-kast hebben opgeblazen met vuurwerk. De kast hing aan de Vest 179 in Dordrecht en is mogelijk inwendig beschadigd door de actie.
Marie Frenay | 29 december 2022 13:28 | Aangepast op 29 december 2022 13:28
De Zuid-Hollandse ambulancedienst is op zijn zachtst gezegd niet te spreken over het vandalisme. ‘Andermans eigendommen opblazen met vuurwerk is sowieso hersenloos. Maar als je uitgerekend een AED-kast uitkiest voor deze bezigheid, dan ben je oerdom’, schrijft de ambulancedienst op Facebook.

Door het vuurwerk is de AED-kast mogelijk inwendig beschadigd, maar de defibrillator is nog wel aanwezig.

Zes minuten om levens te redden
AED-kasten kunnen iemands leven redden bij een hartstilstand en nu deze beschadigd is kan dit grote gevolgen hebben. ‘In een noodgeval zullen burgerhulpverleners nu met een AED van verder weg moeten komen. Als dat langer dan zes minuten duurt, kan het letterlijk het verschil betekenen tussen leven en dood’, valt te lezen in het Facebookbericht.

Het duurt waarschijnlijk nog even voordat het apparaat wordt vervangen. De AED is eigendom van de gemeente Dordrecht. Het zal minstens enkele dagen duren en misschien zelfs weken voordat er vervanging beschikbaar is.

Hartveilige stad
Via Facebook roept de ambulancedienst bewoners van Dordrecht op om de politie te bellen als zij meer weten over het vandalisme. De opgeblazen AED-kast is de laatste kast die in Dordrecht werd opgehangen en zelfs feestelijk werd onthuld door wethouder Rik van der Linden. Met de komst van deze kast werd heel Dordrecht hartveilig gemaakt. Dat betekent dat er genoeg AED-kasten door heel Dordrecht hingen.
De beschadigde AED-kast hangt nog maar net Facebook Ambulancedienst Zuid-Holand Zuid

Lees ook

Grote brand in dak van huizen Fregatstraat

In het dak van twee huizen in de Dordtse Fregatstraat heeft zaterdagmiddag een flinke brand gewoed. ...

Flinke botsing Dordrecht, beide auto’s weggesleept

Twee auto’s zijn op de Helmholtzstraat in Dordrecht in botsing gekomen. Het ongeluk gebeurde woensda...

Fietser geschept in Papendrecht, mogelijk na voorrangsfout

Een fietser is woensdagmiddag aangereden op de Kennedylaan in Papendrecht. Zowel de politie als ambu...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Brandweer uitgerukt voor keukenbrand

Hulpdiensten zijn dinsdagavond uitgerukt voor een incident in een woning aan de Brooshooftstraat in ...

Nur is alles kwijt na verwoestende brand: 'Ik woonde er net, alles was nieuw'

Buurtbewoners van de woning die afgelopen nacht volledig verwoest werd na de brand en explosie in Pa...