Dordrecht, Netherlands

Ambulances gaan vreemd

Ambulances in onze regio keren na een rit niet vanzelfsprekend meer terug naar hun uitrukpost. Ze rijden sinds kort naar de plaats waar de behoefte aan een ambulance het grootst is. Slachtoffers en patiënten moeten daar voordeel aan hebben.
Peter Tromp | 23 juli 2015 16:15 | Aangepast op 23 juli 2015 16:15
De ambulancedienst Zuid Holland Zuid volgt hiermee het beleid dat bij veel andere ambulancediensten al is ingevoerd. Een ambulance uit Dordrecht wordt na een rit naar Gorinchem misschien doorgestuurd naar Papendrecht, omdat daar geen ambulance meer staat De terugkerdende ziekenwagen uit Papendrecht wordt vervolgens naar Dordrecht gestuurd. Eind van de dag rijdt iedereen wel weer terug naar zijn eigen post. Daar hebben de medewerkers immers hun spullen liggen en auto of fiets staan.

"Het is nog wel wennen", zegt operationeel manager Jacco van Wingerden, "De centralist moet nu heel anders plannen dan hij jarenlang is gewend." De dienst is pas twee weken geleden gestart met de nieiuwe werkwijze. "Voor de patiënten maakt het geen verschil waar de ambulance vandaan komt", zegt Van Wingerden, "De ambulances in onze regio zijn allemaal gelijk qua uitrusting en de behandeling is gelijk in heel Nederland. Door een betere spreiding moeten de aanrijtijden korter worden"

In Zuid Holland Zuid zijn zes uitrukposten. Die in Dordrecht is het grootst. Daar staan overdag vijf ambulances en 's nachts twee. Op de hoofdpost in Zwijndrecht en de posten in Papendrecht, Klaaswaal, Meerkerk en Gorinchem staan er overdag overal twee. 's Nachts meestal één.

De centrale meldkamer wordt over twee jaar samengevoegd met die in Rotterdam. Op dat moment wordt het dynamische ambulancemanagement geautomatiseerd.

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

FC Dordrecht gaat keihard af in Tilburg en is meteen uitgebekerd

Het bekeravontuur van FC Dordrecht zit er alweer na één duel op. De ploeg is sowieso al geen 'vriend...

The day after: zo kijkt de Dordtse D66 naar de verkiezingsuitslag

Het zonnetje schijnt letterlijk en figuurlijk vandaag voor D66. De partij boekte woensdagavond een m...

Leraren en scholieren rennen voor goede doel DrechtStadLoop: 'Hopen de duizend aan te tikken'

Leerlingen van het Insula College Koningsstraat rennen deze zondag de DrechtStadLoop en zamelen geld...

Docuserie 'Zeespiegels' op TV Dordrecht

Wat zijn de gevolgen van de klimaatverandering voor onze regio? Over deze vraag maakte Gerlanda Wijn...

Jongen (18) met geweld beroofd, niemand greep in

Een 18-jarige jongeman uit Dordrecht is woensdagmiddag beroofd ter hoogte van een tunneltje onder ro...

De Plucheplakkers: krijgt overwinning van de FC een bekervervolg?

FC Dordrecht wint na twee nederlagen op een rij weer eens: 2-1 wordt het bij Helmond Sport. Maar kri...