gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulances gaan vreemd

Ambulances in onze regio keren na een rit niet vanzelfsprekend meer terug naar hun uitrukpost. Ze rijden sinds kort naar de plaats waar de behoefte aan een ambulance het grootst is. Slachtoffers en patiënten moeten daar voordeel aan hebben.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ambulancedienst Zuid Holland Zuid volgt hiermee het beleid dat bij veel andere ambulancediensten al is ingevoerd. Een ambulance uit Dordrecht wordt na een rit naar Gorinchem misschien doorgestuurd naar Papendrecht, omdat daar geen ambulance meer staat De terugkerdende ziekenwagen uit Papendrecht wordt vervolgens naar Dordrecht gestuurd. Eind van de dag rijdt iedereen wel weer terug naar zijn eigen post. Daar hebben de medewerkers immers hun spullen liggen en auto of fiets staan.

"Het is nog wel wennen", zegt operationeel manager Jacco van Wingerden, "De centralist moet nu heel anders plannen dan hij jarenlang is gewend." De dienst is pas twee weken geleden gestart met de nieiuwe werkwijze. "Voor de patiënten maakt het geen verschil waar de ambulance vandaan komt", zegt Van Wingerden, "De ambulances in onze regio zijn allemaal gelijk qua uitrusting en de behandeling is gelijk in heel Nederland. Door een betere spreiding moeten de aanrijtijden korter worden"

In Zuid Holland Zuid zijn zes uitrukposten. Die in Dordrecht is het grootst. Daar staan overdag vijf ambulances en 's nachts twee. Op de hoofdpost in Zwijndrecht en de posten in Papendrecht, Klaaswaal, Meerkerk en Gorinchem staan er overdag overal twee. 's Nachts meestal één.

De centrale meldkamer wordt over twee jaar samengevoegd met die in Rotterdam. Op dat moment wordt het dynamische ambulancemanagement geautomatiseerd.

Lees ook

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.