Dordrecht, Netherlands

Ambulances gaan vreemd

Ambulances in onze regio keren na een rit niet vanzelfsprekend meer terug naar hun uitrukpost. Ze rijden sinds kort naar de plaats waar de behoefte aan een ambulance het grootst is. Slachtoffers en patiënten moeten daar voordeel aan hebben.
Peter Tromp | 23 juli 2015 16:15 | Aangepast op 23 juli 2015 16:15
De ambulancedienst Zuid Holland Zuid volgt hiermee het beleid dat bij veel andere ambulancediensten al is ingevoerd. Een ambulance uit Dordrecht wordt na een rit naar Gorinchem misschien doorgestuurd naar Papendrecht, omdat daar geen ambulance meer staat De terugkerdende ziekenwagen uit Papendrecht wordt vervolgens naar Dordrecht gestuurd. Eind van de dag rijdt iedereen wel weer terug naar zijn eigen post. Daar hebben de medewerkers immers hun spullen liggen en auto of fiets staan.

"Het is nog wel wennen", zegt operationeel manager Jacco van Wingerden, "De centralist moet nu heel anders plannen dan hij jarenlang is gewend." De dienst is pas twee weken geleden gestart met de nieiuwe werkwijze. "Voor de patiënten maakt het geen verschil waar de ambulance vandaan komt", zegt Van Wingerden, "De ambulances in onze regio zijn allemaal gelijk qua uitrusting en de behandeling is gelijk in heel Nederland. Door een betere spreiding moeten de aanrijtijden korter worden"

In Zuid Holland Zuid zijn zes uitrukposten. Die in Dordrecht is het grootst. Daar staan overdag vijf ambulances en 's nachts twee. Op de hoofdpost in Zwijndrecht en de posten in Papendrecht, Klaaswaal, Meerkerk en Gorinchem staan er overdag overal twee. 's Nachts meestal één.

De centrale meldkamer wordt over twee jaar samengevoegd met die in Rotterdam. Op dat moment wordt het dynamische ambulancemanagement geautomatiseerd.

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Corrado Francke | 6 jul 2025 09:33

Lees ook

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...

Minder Sprinters van en naar Dordrecht door gestremde trein op HSL

Door een brandmelding in een trein op de hogesnelheidslijn bij 's-Gravendeel, rijden er donderdag oo...

Motor en auto botsen bij Kiltunnel

Een auto en motor zijn donderdagochtend met elkaar in botsing gekomen bij de Kiltunnel richting Dord...

Wordt het Onderwijsmuseum nog gered? Motie moet wethouder helpen in Den Haag

Is het behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum een verloren zaak of toch niet? Het kabinet leek de ...

Mis niets van de jubileumeditie van Big Rivers, volg alles via RTV Dordrecht

Het grootste festival van onze streek viert het 25-jarig jubileum en natuurlijk besteedt RTV Dordrec...