gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulances gaan vreemd

Ambulances in onze regio keren na een rit niet vanzelfsprekend meer terug naar hun uitrukpost. Ze rijden sinds kort naar de plaats waar de behoefte aan een ambulance het grootst is. Slachtoffers en patiënten moeten daar voordeel aan hebben.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ambulancedienst Zuid Holland Zuid volgt hiermee het beleid dat bij veel andere ambulancediensten al is ingevoerd. Een ambulance uit Dordrecht wordt na een rit naar Gorinchem misschien doorgestuurd naar Papendrecht, omdat daar geen ambulance meer staat De terugkerdende ziekenwagen uit Papendrecht wordt vervolgens naar Dordrecht gestuurd. Eind van de dag rijdt iedereen wel weer terug naar zijn eigen post. Daar hebben de medewerkers immers hun spullen liggen en auto of fiets staan.

"Het is nog wel wennen", zegt operationeel manager Jacco van Wingerden, "De centralist moet nu heel anders plannen dan hij jarenlang is gewend." De dienst is pas twee weken geleden gestart met de nieiuwe werkwijze. "Voor de patiënten maakt het geen verschil waar de ambulance vandaan komt", zegt Van Wingerden, "De ambulances in onze regio zijn allemaal gelijk qua uitrusting en de behandeling is gelijk in heel Nederland. Door een betere spreiding moeten de aanrijtijden korter worden"

In Zuid Holland Zuid zijn zes uitrukposten. Die in Dordrecht is het grootst. Daar staan overdag vijf ambulances en 's nachts twee. Op de hoofdpost in Zwijndrecht en de posten in Papendrecht, Klaaswaal, Meerkerk en Gorinchem staan er overdag overal twee. 's Nachts meestal één.

De centrale meldkamer wordt over twee jaar samengevoegd met die in Rotterdam. Op dat moment wordt het dynamische ambulancemanagement geautomatiseerd.

Lees ook

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.