gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulances gaan vreemd

Ambulances in onze regio keren na een rit niet vanzelfsprekend meer terug naar hun uitrukpost. Ze rijden sinds kort naar de plaats waar de behoefte aan een ambulance het grootst is. Slachtoffers en patiënten moeten daar voordeel aan hebben.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ambulancedienst Zuid Holland Zuid volgt hiermee het beleid dat bij veel andere ambulancediensten al is ingevoerd. Een ambulance uit Dordrecht wordt na een rit naar Gorinchem misschien doorgestuurd naar Papendrecht, omdat daar geen ambulance meer staat De terugkerdende ziekenwagen uit Papendrecht wordt vervolgens naar Dordrecht gestuurd. Eind van de dag rijdt iedereen wel weer terug naar zijn eigen post. Daar hebben de medewerkers immers hun spullen liggen en auto of fiets staan.

"Het is nog wel wennen", zegt operationeel manager Jacco van Wingerden, "De centralist moet nu heel anders plannen dan hij jarenlang is gewend." De dienst is pas twee weken geleden gestart met de nieiuwe werkwijze. "Voor de patiënten maakt het geen verschil waar de ambulance vandaan komt", zegt Van Wingerden, "De ambulances in onze regio zijn allemaal gelijk qua uitrusting en de behandeling is gelijk in heel Nederland. Door een betere spreiding moeten de aanrijtijden korter worden"

In Zuid Holland Zuid zijn zes uitrukposten. Die in Dordrecht is het grootst. Daar staan overdag vijf ambulances en 's nachts twee. Op de hoofdpost in Zwijndrecht en de posten in Papendrecht, Klaaswaal, Meerkerk en Gorinchem staan er overdag overal twee. 's Nachts meestal één.

De centrale meldkamer wordt over twee jaar samengevoegd met die in Rotterdam. Op dat moment wordt het dynamische ambulancemanagement geautomatiseerd.

Lees ook

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.