gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulances gaan vreemd

Ambulances in onze regio keren na een rit niet vanzelfsprekend meer terug naar hun uitrukpost. Ze rijden sinds kort naar de plaats waar de behoefte aan een ambulance het grootst is. Slachtoffers en patiënten moeten daar voordeel aan hebben.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ambulancedienst Zuid Holland Zuid volgt hiermee het beleid dat bij veel andere ambulancediensten al is ingevoerd. Een ambulance uit Dordrecht wordt na een rit naar Gorinchem misschien doorgestuurd naar Papendrecht, omdat daar geen ambulance meer staat De terugkerdende ziekenwagen uit Papendrecht wordt vervolgens naar Dordrecht gestuurd. Eind van de dag rijdt iedereen wel weer terug naar zijn eigen post. Daar hebben de medewerkers immers hun spullen liggen en auto of fiets staan.

"Het is nog wel wennen", zegt operationeel manager Jacco van Wingerden, "De centralist moet nu heel anders plannen dan hij jarenlang is gewend." De dienst is pas twee weken geleden gestart met de nieiuwe werkwijze. "Voor de patiënten maakt het geen verschil waar de ambulance vandaan komt", zegt Van Wingerden, "De ambulances in onze regio zijn allemaal gelijk qua uitrusting en de behandeling is gelijk in heel Nederland. Door een betere spreiding moeten de aanrijtijden korter worden"

In Zuid Holland Zuid zijn zes uitrukposten. Die in Dordrecht is het grootst. Daar staan overdag vijf ambulances en 's nachts twee. Op de hoofdpost in Zwijndrecht en de posten in Papendrecht, Klaaswaal, Meerkerk en Gorinchem staan er overdag overal twee. 's Nachts meestal één.

De centrale meldkamer wordt over twee jaar samengevoegd met die in Rotterdam. Op dat moment wordt het dynamische ambulancemanagement geautomatiseerd.

Lees ook

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.