gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulances gaan vreemd

Ambulances in onze regio keren na een rit niet vanzelfsprekend meer terug naar hun uitrukpost. Ze rijden sinds kort naar de plaats waar de behoefte aan een ambulance het grootst is. Slachtoffers en patiënten moeten daar voordeel aan hebben.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ambulancedienst Zuid Holland Zuid volgt hiermee het beleid dat bij veel andere ambulancediensten al is ingevoerd. Een ambulance uit Dordrecht wordt na een rit naar Gorinchem misschien doorgestuurd naar Papendrecht, omdat daar geen ambulance meer staat De terugkerdende ziekenwagen uit Papendrecht wordt vervolgens naar Dordrecht gestuurd. Eind van de dag rijdt iedereen wel weer terug naar zijn eigen post. Daar hebben de medewerkers immers hun spullen liggen en auto of fiets staan.

"Het is nog wel wennen", zegt operationeel manager Jacco van Wingerden, "De centralist moet nu heel anders plannen dan hij jarenlang is gewend." De dienst is pas twee weken geleden gestart met de nieiuwe werkwijze. "Voor de patiënten maakt het geen verschil waar de ambulance vandaan komt", zegt Van Wingerden, "De ambulances in onze regio zijn allemaal gelijk qua uitrusting en de behandeling is gelijk in heel Nederland. Door een betere spreiding moeten de aanrijtijden korter worden"

In Zuid Holland Zuid zijn zes uitrukposten. Die in Dordrecht is het grootst. Daar staan overdag vijf ambulances en 's nachts twee. Op de hoofdpost in Zwijndrecht en de posten in Papendrecht, Klaaswaal, Meerkerk en Gorinchem staan er overdag overal twee. 's Nachts meestal één.

De centrale meldkamer wordt over twee jaar samengevoegd met die in Rotterdam. Op dat moment wordt het dynamische ambulancemanagement geautomatiseerd.

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.