gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancezorg in Zuid-Holland blij dat alles bij het oude blijft

38f17ea9ebb4607201e0254705e0d23e

De hulpdiensten in Zuid-Holland-Zuid en Rotterdam-Rijnmond zijn blij met het voornemen van minister Bruins van medische zorg en sport om de ambulancezorg voorlopig te laten bij de huidige aanbieders. Als de Tweede Kamer akkoord gaat, komt er in 2021 geen aanbesteding.

Robert van Loon |  | Aangepast op

Hans Janssen, eindverantwoordelijk voor de ambulancezorg in Zuid-Holland Zuid, is tevreden. "Veilige acute zorg zal veel beter gediend zijn als een aanbieder van ambulancezorg niet om de zoveel jaar wisselt."

Ook Arjen Littooij, de directeur van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (VRR), noemt het prachtig nieuws. "We hoopten er al lang op. Het is een van de kerntaken waar de burgers van verwachten dat de overheid het goed regelt."

In Rotterdam-Rijnmond is de ambulancezorg nu nog in handen van een coöperatie van de VRR en de BIOS Groep. Er ligt een plan om per oktober alles in handen van de VRR te geven. Daarover wordt de komende weken besloten.

Littooij ziet het als een puzzel, waarvan nu de stukjes op hun plaats vallen. "Alle inspanningen zijn nu gericht op de toekomst. We zijn een sterk merk, waar mensen die solliciteren nu weten dat er meer duidelijkheid is over de toekomst."

Aanrijtijden

Volgens hem zal het personeel en materieel in de Rijnmond efficiënter en effectiever worden ingezet. "Het zal nog professioneler worden en de kwaliteit gaat omhoog in ons streven om 95 procent van de aanrijtijden binnen de gestelde norm te halen."


In Zuid-Holland Zuid werkt de veiligheidsregio in een coöperatie samen met het Erasmus MC en het Albert Schweitzer Ziekenhuis. Het voornemen om de aanbesteding uit te sluiten, geeft volgens Janssen vooral zekerheid. "We kunnen nóg meer investeren in kwaliteit, vernieuwing en langetermijnvisie over wat goed is voor onze patiënten."

Signaal

Ook vindt Hans Janssen dat het een signaal is naar aanbestedingen in andere sectoren. Onder meer in het openbaar vervoer heeft dat geleid tot problemen. "En we hebben ook gezien welke onvrede het brengt bij cliënten. In de ambulancezorg kun je je dat niet veroorloven. Dan heb je geen ontevreden cliënten, maar cliënten die direct in gevaar zouden kunnen zijn."

In Zuid-Holland Zuid zal het wat de ambulancezorg niet zover komen, zegt Janssen. "We hebben een ongelooflijk gemotiveerde ploeg professionals opgebouwd en weinig verloop. We handelen niet op basis van winstoogmerk én we bieden bewezen kwaliteit en beschikbaarheid."

Lees ook

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.