Dordrecht, Netherlands

Anoniem en zonder strafvervolging wapens inleveren op 29, 30 juni en 1 juli

Regelmatig komen jongerenwerkers en politie Dordtse jongeren tegen die wapens dragen uit zelfbescherming. Er heerst volgens hen een angstcultuur onder jongeren, en ook ouders geven hun goedkeuring aan het dragen van wapens. Dat leidt tot incidenten waarbij jonge slachtoffers gewond raken of zelfs overlijden. Daarom wordt er op 29, 30 juni en 1 juli een inleveractie georganiseerd op diverse locaties in de stad.
Vivian Rutte | 16 juni 2021 11:09 | Aangepast op 16 juni 2021 11:09
De inleveractie, getiteld ‘Waarom lever jij je mes in?’ is bedoeld om zo veel mogelijk wapens van de Dordtse straten te halen, en om jongeren bewust te maken van de ernstige gevolgen van wapenbezit. Volgens jongerenwerkers zijn er groepen jongeren die met messen op zak op straat lopen, dit in video clips tonen (drillrap) en deze messen ook steeds vaker gebruiken.

Het anoniem en strafvrij inleveren van wapens kan op:

29 juni 18.00 – 20.00 uur. Locatie: Wijkcentrum Koloriet/Kleurrijk, Jacob Marisstraat 70 in Oud-Krispijn

30 juni 16.00 – 18.00 uur. Locatie: ContourdeTwern, Vest 181 in de binnenstad

1 juli 16.00 – 18.00 uur. Locatie: Jongerenontmoetingsplek De Plint, Blaauwweg 70 in Sterrenburg

Op de locaties zijn politieagenten in burger en medewerkers van jongerenwerk aanwezig.

Anoniem en zonder strafvervolging

Het inleveren van steek-, slag- of stootwapens kan anoniem en is zonder strafvervolging. Inleveren van wapens voorkomt dat jongeren in situaties terecht komen waarin ze zelf slachtoffer of verdachte worden. Als je aangehouden wordt vanwege het dragen van een (steek)wapen, dan kun je rekenen op een (forse) straf. Die straf kan iemands toekomst flink in de weg zitten.

Verschillende partijen in Dordrecht werken samen aan het terugdringen van wapenbezit. Zij hebben de handen ineengeslagen voor een integrale aanpak. Die aanpak bestaat uit het preventief fouilleren, inleveractie wapens, aanpak van (drillrap)groepen, en jongerenwerk, dat zich onder andere bezig houdt met groepsaanpak en individuele coaching en rolmodel- en talentontwikkeling. Verder is er aandacht voor veiligheid op school en gedragsbeïnvloeding binnen het project Jonge Messendragers.

Meld wapenbezit: Dit kan ook anoniem

Als er een vermoeden bestaat dat iemand een wapen bezit kunnen mensen dit melden bij de politie via telefoonnummer 0900-8844. Dit kan anoniem bij Meld Misdaad Anoniem (M.). M. is het onafhankelijke meldpunt waar je anoniem informatie kunt geven over criminaliteit. M. is géén politie. Bellen met M. kan via 0800 7000 of via meldmisdaadanoniem.nl.

Meest gelezen

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Alblasserdam bezorgd om probleemjeugd: ‘Verbinding verdient opnieuw aandacht’

Probleemjongeren in en om Alblasserdam houden de gemoederen flink bezig. Een bezorgd gemeentebestuur...

Wil je impact maken? Deel je ideeën met deze gemeenteraad

Alle inwoners van Zwijndrecht en Heerjansdam kunnen deze donderdag in gesprek gaan met de gemeentera...

Willem en zijn vrouw slapen als Kreta begint te schudden: 'Als de donder in onze pyjama naar buiten'

Het is nog maar vroeg in de ochtend als Willem en zijn vrouw op bizarre wijze wakker worden. Er is e...

Op deze plek worden dieren een handje geholpen met veilig oversteken

Het is een bijzonder gezicht: langs het fietstunneltje aan het einde van de Dordwijklaan onder de N3...

Agent Guido spijkert mensen bij over cybergevaar: 'Niet alleen senioren vallen ervoor'

Met zijn politiebus is agent Guido in verschillende Dordtse wijken te vinden om op straat jongeren a...

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Een leerling van het Dordtse Insula College is dinsdag tijdens de les onwel geworden door het gebrui...