Dordrecht, Netherlands

Anoniem en zonder strafvervolging wapens inleveren op 29, 30 juni en 1 juli

Regelmatig komen jongerenwerkers en politie Dordtse jongeren tegen die wapens dragen uit zelfbescherming. Er heerst volgens hen een angstcultuur onder jongeren, en ook ouders geven hun goedkeuring aan het dragen van wapens. Dat leidt tot incidenten waarbij jonge slachtoffers gewond raken of zelfs overlijden. Daarom wordt er op 29, 30 juni en 1 juli een inleveractie georganiseerd op diverse locaties in de stad.
Vivian Rutte | 16 juni 2021 11:09 | Aangepast op 16 juni 2021 11:09
De inleveractie, getiteld ‘Waarom lever jij je mes in?’ is bedoeld om zo veel mogelijk wapens van de Dordtse straten te halen, en om jongeren bewust te maken van de ernstige gevolgen van wapenbezit. Volgens jongerenwerkers zijn er groepen jongeren die met messen op zak op straat lopen, dit in video clips tonen (drillrap) en deze messen ook steeds vaker gebruiken.

Het anoniem en strafvrij inleveren van wapens kan op:

29 juni 18.00 – 20.00 uur. Locatie: Wijkcentrum Koloriet/Kleurrijk, Jacob Marisstraat 70 in Oud-Krispijn

30 juni 16.00 – 18.00 uur. Locatie: ContourdeTwern, Vest 181 in de binnenstad

1 juli 16.00 – 18.00 uur. Locatie: Jongerenontmoetingsplek De Plint, Blaauwweg 70 in Sterrenburg

Op de locaties zijn politieagenten in burger en medewerkers van jongerenwerk aanwezig.

Anoniem en zonder strafvervolging

Het inleveren van steek-, slag- of stootwapens kan anoniem en is zonder strafvervolging. Inleveren van wapens voorkomt dat jongeren in situaties terecht komen waarin ze zelf slachtoffer of verdachte worden. Als je aangehouden wordt vanwege het dragen van een (steek)wapen, dan kun je rekenen op een (forse) straf. Die straf kan iemands toekomst flink in de weg zitten.

Verschillende partijen in Dordrecht werken samen aan het terugdringen van wapenbezit. Zij hebben de handen ineengeslagen voor een integrale aanpak. Die aanpak bestaat uit het preventief fouilleren, inleveractie wapens, aanpak van (drillrap)groepen, en jongerenwerk, dat zich onder andere bezig houdt met groepsaanpak en individuele coaching en rolmodel- en talentontwikkeling. Verder is er aandacht voor veiligheid op school en gedragsbeïnvloeding binnen het project Jonge Messendragers.

Meld wapenbezit: Dit kan ook anoniem

Als er een vermoeden bestaat dat iemand een wapen bezit kunnen mensen dit melden bij de politie via telefoonnummer 0900-8844. Dit kan anoniem bij Meld Misdaad Anoniem (M.). M. is het onafhankelijke meldpunt waar je anoniem informatie kunt geven over criminaliteit. M. is géén politie. Bellen met M. kan via 0800 7000 of via meldmisdaadanoniem.nl.

Lees ook

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...

De Sint komt eraan: hier in Dordrecht kun je hem vandaag zien

De spanning neemt toe, want Sinterklaas is in aantocht. Als alles goed gaat, meert de Goedheiligman ...

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...