gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anouk is zij-instromer in de zorg: ‘Ik ga lachend naar mijn werk’

63cb4f9ecb94826eb22ff0a1f785f6b2

Jarenlang werkte ze als baliemedewerker in het zwembad, Anouk Wegter (38) uit Dordrecht. Ze wilde wat anders en besloot te reageren op een vacature in een verzorgingstehuis. “Iedereen zei vroeger al dat ik in de zorg moest gaan werken.”

Redactie Streekomroep | Luc Nieuwenhuijzen |  | Aangepast op
De vacature was er een waar werken en leren in werd gecomineerd. Dus naast de praktijk betekent dat ook een dag naar school. “Het is erg druk, want ik combineer mijn werk met mijn studie”, zegt Anouk daarover. Klagen doet ze niet. “Ik werk in een verzorgingstehuis met dementerende mensen. Zij zijn je echt dankbaar.”

Anouk is inmiddels doorgegroeid naar de opleiding tot Verzorgende IG, nadat ze eerder de opleiding basisverzorging heeft afgerond. Na de zomer is zij klaar. “Dan mag ik ook zelfstandig medische handelingen uitvoeren, zoals prikken”, vertelt ze. “Toen ik net begon, was het vooral observeren en leren.”

“Ik ga lachend naar mijn werk. Je krijgt echt een band met de bewoners. Ik zie ze een beetje als mijn kinderen”, zegt Anouk. “Op het werk is het vaak druk, maar dat vind ik niet erg. Je doet de cliënten echt een plezier.”

Anouk doet ook nog een oproep naar anderen om te komen werken in de zorg. “Ik zou het echt doen. Het is enorm dankbare baan en je leert ook nog eens veel!”

Lees ook

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.