gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anti-terreuroefening in ziekenhuis

In het Albert Schweitzerziekenhuis locatie Amstelwijck werd donderdagmiddag hevig geschoten door mogelijk drie daders.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
Gelukkig was dit niet de realiteit maar een oefening. De oefening werd georganiseerd door de Veiligheidsregio’s van Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland Zuid en de politie en staat in het teken van gezamenlijk optreden bij grof en extreem geweld. Tijdens de gezamenlijke oefendag bleef de brandweer, ambulancedienst en politie weinig bespaard. Aan hen de lastige taak om samen de situatie op een verantwoorde manier onder controle te krijgen.


Er werden met verschillende scenario’s gewerkt. Zo ontplofte er een bom in de hal van het ziekenhuis en bleek één van overgebleven schutters ook een bomgordel te dragen. Daarna volgde een schietpartij in een theater en reed een bus in op een hulpeloze menigte.


Aan het einde van de intensieve dag keken de deelnemers tevreden terug. In het slotwoord benadrukt oefenleider John dat het hiermee niet klaar is. “Na een oefendag in Midden-Nederland eind februari en de eerdere editie in Dordrecht vorige week was dit de derde multidisciplinaire dag die we op deze manier organiseerden. Ik hoop dat we hier ook een vervolg aan kunnen geven.”



Foto’s: Maarten van der Voorde

Lees ook

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”