gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anti-terreuroefening in ziekenhuis

In het Albert Schweitzerziekenhuis locatie Amstelwijck werd donderdagmiddag hevig geschoten door mogelijk drie daders.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
Gelukkig was dit niet de realiteit maar een oefening. De oefening werd georganiseerd door de Veiligheidsregio’s van Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland Zuid en de politie en staat in het teken van gezamenlijk optreden bij grof en extreem geweld. Tijdens de gezamenlijke oefendag bleef de brandweer, ambulancedienst en politie weinig bespaard. Aan hen de lastige taak om samen de situatie op een verantwoorde manier onder controle te krijgen.


Er werden met verschillende scenario’s gewerkt. Zo ontplofte er een bom in de hal van het ziekenhuis en bleek één van overgebleven schutters ook een bomgordel te dragen. Daarna volgde een schietpartij in een theater en reed een bus in op een hulpeloze menigte.


Aan het einde van de intensieve dag keken de deelnemers tevreden terug. In het slotwoord benadrukt oefenleider John dat het hiermee niet klaar is. “Na een oefendag in Midden-Nederland eind februari en de eerdere editie in Dordrecht vorige week was dit de derde multidisciplinaire dag die we op deze manier organiseerden. Ik hoop dat we hier ook een vervolg aan kunnen geven.”



Foto’s: Maarten van der Voorde

Lees ook

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.