gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anti-terreuroefening in ziekenhuis

In het Albert Schweitzerziekenhuis locatie Amstelwijck werd donderdagmiddag hevig geschoten door mogelijk drie daders.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
Gelukkig was dit niet de realiteit maar een oefening. De oefening werd georganiseerd door de Veiligheidsregio’s van Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland Zuid en de politie en staat in het teken van gezamenlijk optreden bij grof en extreem geweld. Tijdens de gezamenlijke oefendag bleef de brandweer, ambulancedienst en politie weinig bespaard. Aan hen de lastige taak om samen de situatie op een verantwoorde manier onder controle te krijgen.


Er werden met verschillende scenario’s gewerkt. Zo ontplofte er een bom in de hal van het ziekenhuis en bleek één van overgebleven schutters ook een bomgordel te dragen. Daarna volgde een schietpartij in een theater en reed een bus in op een hulpeloze menigte.


Aan het einde van de intensieve dag keken de deelnemers tevreden terug. In het slotwoord benadrukt oefenleider John dat het hiermee niet klaar is. “Na een oefendag in Midden-Nederland eind februari en de eerdere editie in Dordrecht vorige week was dit de derde multidisciplinaire dag die we op deze manier organiseerden. Ik hoop dat we hier ook een vervolg aan kunnen geven.”



Foto’s: Maarten van der Voorde

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.