gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anti-terreuroefening in ziekenhuis

In het Albert Schweitzerziekenhuis locatie Amstelwijck werd donderdagmiddag hevig geschoten door mogelijk drie daders.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
Gelukkig was dit niet de realiteit maar een oefening. De oefening werd georganiseerd door de Veiligheidsregio’s van Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland Zuid en de politie en staat in het teken van gezamenlijk optreden bij grof en extreem geweld. Tijdens de gezamenlijke oefendag bleef de brandweer, ambulancedienst en politie weinig bespaard. Aan hen de lastige taak om samen de situatie op een verantwoorde manier onder controle te krijgen.


Er werden met verschillende scenario’s gewerkt. Zo ontplofte er een bom in de hal van het ziekenhuis en bleek één van overgebleven schutters ook een bomgordel te dragen. Daarna volgde een schietpartij in een theater en reed een bus in op een hulpeloze menigte.


Aan het einde van de intensieve dag keken de deelnemers tevreden terug. In het slotwoord benadrukt oefenleider John dat het hiermee niet klaar is. “Na een oefendag in Midden-Nederland eind februari en de eerdere editie in Dordrecht vorige week was dit de derde multidisciplinaire dag die we op deze manier organiseerden. Ik hoop dat we hier ook een vervolg aan kunnen geven.”



Foto’s: Maarten van der Voorde

Lees ook

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”