gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Antroposofische kinderopvang in Dordrecht

COKD opent in de loop van februari het eerste antroposofische kinderdagverblijf in centrum Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Villa Speelmaatjes aan het Matena's Pad wordt gewerkt vanuit het antroposofisch mensbeeld. De kinderen spelen er met zoveel mogelijk natuurlijke materialen, zoals hout en textiel. Ook het eten is zoveel mogelijk biologisch. Belangrijke pijler van het dagprogramma zijn ook juist de dagelijkse bezigheden, zoals vertellen, zingen, samen tafel dekken. Zo bouwt het kind in eigen tempo zijn eigen dagritme op. Kinderen van verschillende leeftijd spelen met elkaar en helpen elkaar.

In maart start de peuteropvang van 2-tot 4-jarigen aan de Noorderstraat. Daar is de voorbereiding op de stap naar het basisonderwijs van groot belang. Hier wordt gewerkt met thema's en wordt het VVE-programma Piramide gebruikt (Voor- en Vroegschoolse Educatie).

Voor beide opvangvormen zijn direct plaatsen beschikbaar.

Lees ook

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.