Dordrecht, Netherlands

ANWB-pand mogelijk gesloopt

Projectontwikkelaar Van Pelt heeft plannen om het kantoorgebouw op de kop van de Spuiboulevard te slopen en er woningen te bouwen.
Jan Bouwens | 9 juni 2015 09:59 | Aangepast op 9 juni 2015 09:59

De plannen zijn aangekondigd op www.nieuwbouw-dordrecht.nl en zijn inmiddels aangeboden aan de gemeenteraad. De website maakt melding van 40 te bouwen appartementen waarvan de helft huurwoningen zijn. De prijzen van de koopwoningen liggen tussen de tweeënhalve  en zevenhalve ton. 

De plannen onthullen een driedelig woongebouw met op de begane grond en 1e verdieping ruimte voor winkels en parkeren. De projectontwikkelaar wil eerst de wensen van belangstellende kopers inventariseren om aan de hand daarvan de uiteindelijke "architectonische uitstraling en indeling" van het gebouw te bepalen.

Sinds het waterschap het pand in 2008 verlaten heeft staat het grotendeels leeg. Als de plannen van Van Pelt doorgaan, begint de sloop begin volgend jaar en de bouw medio dat jaar. Het woon-/winkelcomplex aan de overkant, Paradium 3, is eveneens ontwikkeld door Van Pelt. De ANWB wil verhuizen naar het Bagijnhof.


Foto: Google Maps

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...