gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ANWB-pand mogelijk gesloopt

Projectontwikkelaar Van Pelt heeft plannen om het kantoorgebouw op de kop van de Spuiboulevard te slopen en er woningen te bouwen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op

De plannen zijn aangekondigd op www.nieuwbouw-dordrecht.nl en zijn inmiddels aangeboden aan de gemeenteraad. De website maakt melding van 40 te bouwen appartementen waarvan de helft huurwoningen zijn. De prijzen van de koopwoningen liggen tussen de tweeënhalve  en zevenhalve ton. 

De plannen onthullen een driedelig woongebouw met op de begane grond en 1e verdieping ruimte voor winkels en parkeren. De projectontwikkelaar wil eerst de wensen van belangstellende kopers inventariseren om aan de hand daarvan de uiteindelijke "architectonische uitstraling en indeling" van het gebouw te bepalen.

Sinds het waterschap het pand in 2008 verlaten heeft staat het grotendeels leeg. Als de plannen van Van Pelt doorgaan, begint de sloop begin volgend jaar en de bouw medio dat jaar. Het woon-/winkelcomplex aan de overkant, Paradium 3, is eveneens ontwikkeld door Van Pelt. De ANWB wil verhuizen naar het Bagijnhof.


Foto: Google Maps

Lees ook

De Plucheplakkers

FC Dordrecht vliegt meteen uit de beker, De Plucheplakkers zijn kritisch

FC Dordrecht-fans opgelet: De Plucheplakkers sparen de Schapenkoppen niet in de nieuwste podcast-aflevering. De ploeg zette zichzelf namelijk voor schut bij SC Genemuiden, dat ten koste van de Dordtenaren verder bekerde (3-2). Is het dieptepunt nu bereikt?

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.