gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ANWB-pand mogelijk gesloopt

Projectontwikkelaar Van Pelt heeft plannen om het kantoorgebouw op de kop van de Spuiboulevard te slopen en er woningen te bouwen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op

De plannen zijn aangekondigd op www.nieuwbouw-dordrecht.nl en zijn inmiddels aangeboden aan de gemeenteraad. De website maakt melding van 40 te bouwen appartementen waarvan de helft huurwoningen zijn. De prijzen van de koopwoningen liggen tussen de tweeënhalve  en zevenhalve ton. 

De plannen onthullen een driedelig woongebouw met op de begane grond en 1e verdieping ruimte voor winkels en parkeren. De projectontwikkelaar wil eerst de wensen van belangstellende kopers inventariseren om aan de hand daarvan de uiteindelijke "architectonische uitstraling en indeling" van het gebouw te bepalen.

Sinds het waterschap het pand in 2008 verlaten heeft staat het grotendeels leeg. Als de plannen van Van Pelt doorgaan, begint de sloop begin volgend jaar en de bouw medio dat jaar. Het woon-/winkelcomplex aan de overkant, Paradium 3, is eveneens ontwikkeld door Van Pelt. De ANWB wil verhuizen naar het Bagijnhof.


Foto: Google Maps

Lees ook

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.