gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ANWB-pand mogelijk gesloopt

Projectontwikkelaar Van Pelt heeft plannen om het kantoorgebouw op de kop van de Spuiboulevard te slopen en er woningen te bouwen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op

De plannen zijn aangekondigd op www.nieuwbouw-dordrecht.nl en zijn inmiddels aangeboden aan de gemeenteraad. De website maakt melding van 40 te bouwen appartementen waarvan de helft huurwoningen zijn. De prijzen van de koopwoningen liggen tussen de tweeënhalve  en zevenhalve ton. 

De plannen onthullen een driedelig woongebouw met op de begane grond en 1e verdieping ruimte voor winkels en parkeren. De projectontwikkelaar wil eerst de wensen van belangstellende kopers inventariseren om aan de hand daarvan de uiteindelijke "architectonische uitstraling en indeling" van het gebouw te bepalen.

Sinds het waterschap het pand in 2008 verlaten heeft staat het grotendeels leeg. Als de plannen van Van Pelt doorgaan, begint de sloop begin volgend jaar en de bouw medio dat jaar. Het woon-/winkelcomplex aan de overkant, Paradium 3, is eveneens ontwikkeld door Van Pelt. De ANWB wil verhuizen naar het Bagijnhof.


Foto: Google Maps

Lees ook

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.