gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ANWB-pand mogelijk gesloopt

Projectontwikkelaar Van Pelt heeft plannen om het kantoorgebouw op de kop van de Spuiboulevard te slopen en er woningen te bouwen.

Jan Bouwens |  | Aangepast op

De plannen zijn aangekondigd op www.nieuwbouw-dordrecht.nl en zijn inmiddels aangeboden aan de gemeenteraad. De website maakt melding van 40 te bouwen appartementen waarvan de helft huurwoningen zijn. De prijzen van de koopwoningen liggen tussen de tweeënhalve  en zevenhalve ton. 

De plannen onthullen een driedelig woongebouw met op de begane grond en 1e verdieping ruimte voor winkels en parkeren. De projectontwikkelaar wil eerst de wensen van belangstellende kopers inventariseren om aan de hand daarvan de uiteindelijke "architectonische uitstraling en indeling" van het gebouw te bepalen.

Sinds het waterschap het pand in 2008 verlaten heeft staat het grotendeels leeg. Als de plannen van Van Pelt doorgaan, begint de sloop begin volgend jaar en de bouw medio dat jaar. Het woon-/winkelcomplex aan de overkant, Paradium 3, is eveneens ontwikkeld door Van Pelt. De ANWB wil verhuizen naar het Bagijnhof.


Foto: Google Maps

Lees ook

aanrijding noordendijk

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

Nieuwe situatie A16 N3 aansluiting (1)

Dubbele afslag naar A16 is nog even wennen: niet alleen maar links opstellen

Wie vanaf de N3 de snelweg richting Rotterdam op wil rijden, kan dat nu via twee rijstroken doen. Rijkswaterstaat heeft om de doorstroming te verbeteren het kruispunt ter hoogte van de Laan van Europa in Dordrecht aangepast. De nieuwe situatie is voor veel automobilisten wel nog even wennen.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

Biesbosch MuseumEiland (1)

Biesbosch MuseumEiland maakt kans op Museumprijs

Het Biesbosch MuseumEiland staat in de finale van de VriendenLoterij Museumprijs. Dit jaar maakt het museum kans op de titel ‘Het groene museum’. Tijdens de landelijke publieke stemronde hoopt het museum de hoofdprijs van 100.000 euro te winnen. Het museum neemt het op tegen twee andere musea: Forteiland Pampus bij Muiden en Museum De Bastei in Nijmegen.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

Muller dordrecht

Einde aan familiebedrijf Muller: sleepvaartbedrijf overgenomen

Sleepvaartbedrijf Muller is overgenomen door het Spaanse Boluda Towage. Daarmee komt een einde aan meer dan honderd jaar Muller als zelfstandig familiebedrijf in Dordrecht. “Een lastige beslissing.”