Dordrecht, Netherlands

Ark van Noach naar Israël

Tot januari 2016 was de Ark van Noach op de Stadswerven te vinden. Duizenden bezoekers bezochten het immense bouwwerk van 22 meter lang, 30 meter breed en zeven etages.
Petra Scheurwater | 29 juli 2019 16:44 | Aangepast op 29 juli 2019 16:44
In dat jaar vertrok de Ark met als bestemming: Rio de Janeiro. De Olympische Spelen die dat jaar in Brazilië plaatsvonden redde de Ark alleen niet, het schip kwam niet verder dan Krimpen aan den IJssel. Daar ligt het nu nog steeds. Maar open voor publiek? Dat is de Ark al tijden niet meer.

Daarom wil bouwer Johan Huibers zijn boot naar Israël krijgen. Tegen RTV Rijnmond vertelt Huibers dat geïnteresseerden zich al gemeld hebben."Dat vind ik wel erg mooi. Er is een plaatsje in de stad Hadera, aan de rivier. Daar wil ik graag aanmeren en de Ark openstellen."

Volgens Johan is het niet te vraag óf, maar wanneer de boot naar Israël gaat. "Ik ben twee weken geleden teruggekomen na gesprekken met investeerders en de gemeente. Eigenlijk zijn ze dronken van de Ark geworden, zo mooi vinden ze het."

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...