Dordrecht, Netherlands

Ark van Noach naar Israël

Tot januari 2016 was de Ark van Noach op de Stadswerven te vinden. Duizenden bezoekers bezochten het immense bouwwerk van 22 meter lang, 30 meter breed en zeven etages.
Petra Scheurwater | 29 juli 2019 16:44 | Aangepast op 29 juli 2019 16:44
In dat jaar vertrok de Ark met als bestemming: Rio de Janeiro. De Olympische Spelen die dat jaar in Brazilië plaatsvonden redde de Ark alleen niet, het schip kwam niet verder dan Krimpen aan den IJssel. Daar ligt het nu nog steeds. Maar open voor publiek? Dat is de Ark al tijden niet meer.

Daarom wil bouwer Johan Huibers zijn boot naar Israël krijgen. Tegen RTV Rijnmond vertelt Huibers dat geïnteresseerden zich al gemeld hebben."Dat vind ik wel erg mooi. Er is een plaatsje in de stad Hadera, aan de rivier. Daar wil ik graag aanmeren en de Ark openstellen."

Volgens Johan is het niet te vraag óf, maar wanneer de boot naar Israël gaat. "Ik ben twee weken geleden teruggekomen na gesprekken met investeerders en de gemeente. Eigenlijk zijn ze dronken van de Ark geworden, zo mooi vinden ze het."

Lees ook

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...