gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Assistent van Sinterklaas doet boekje open over intocht van goedheiligman

f10009c860e9fa9640bdf80addf8103b

Morgen is het weer zo ver: Sinterklaas en zijn pieten zullen hun opwachting maken in Dordrecht. De aankomst is na twee jaar afwezigheid weer op de Wolwevershaven, waar de goedheiligman met zijn pakjesboot zal verschijnen. RTV Dordrecht sprak alvast met de Dordtse ‘adviseur’ van de bekendste heilige van Nederland: Chris Hoogerwaard

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Op zaterdag rond 12:00 zal de pakjesboot de Damiatebrug passeren en kunnen de Dordtse kinderen een eerste glimp van de Sint opvangen. Volgens voorzitter Chris Hoogerwaard van Stichting intocht Sint Nicolaas (SiS) wordt het een heel speciale editie: “We hebben vanwege een gulle bijdrage, 12.500 euro van het Havenbedrijf Rotterdam en Dordrecht Marketing, extra kunnen investeren in de stoomboot en verschillende praalwagens.” Ook de welbekende tabberd, albe en de mijter van Sinterklaas hebben volgens de adviseur van de Sint een makeover gehad.

Het kinderfeest is in de loop der jaren wel wat veranderd, dit jaar zal die verandering vooral te merken zijn aan de boot. Aan de traditionele stoomboot van de Sint is qua uiterlijk niet veel af te lezen, maar hij wordt aangedreven door een volledig elektrische motor. Deze milieuvriendelijke pakjesboot is een primeur, het is de eerste in Nederland. Na de aankomst zal de boot als podium fungeren voor de festiviteiten bij de Wolwevershaven.

Rond 13:15 zullen de festiviteiten zich elders in de binnenstad voortzetten. De Sint en zijn pieten zullen zich in een stoet met praalwagens door de binnenstad begeven. Tijdens die tocht kan er gedanst worden voor het Stadhuis en even verderop zal DJ Quinten zijn beste sinterklaas-mixjes ter gehoren brengen in de Sarisgang.

Hoogerwaard zelf heeft er zin in, zijn stichting is al het hele jaar bezig met de voorbereidingen voor het kinderfeest. RTV Dordrecht zal vanaf 12.00u uitgebreid verslag doen van het evenement. Bekijk hieronder de voorbeschouwing die Fokko van der Straaten maakte met Chris Hoogerwaard.

Lees ook

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.