gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ATM verwerkt geen afvalwater van Chemours meer

Afvalverwerker ATM in Moerdijk stopt met onmiddellijke ingang de verwerking van afvalwaterstromen van Chemours omdat er GenX-stoffen zijn aangetroffen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op 17 januari kreeg ATM het bericht dat GenX-stoffen in de afvalwaterzuivering van Rilland-Bath van ATM afkomstig bleken te zijn. Het bedrijf startte gelijk een onderzoek van welk bedrijf dat afkomstig kon zijn. Daarbij kwam Chemours, als enige producent, al snel in beeld. Negen afvalstromen vanuit Chemours zijn Onmiddellijk afgesloten, naar acht andere wordt nader analytisch onderzoek gedaan.

ATM is het derde Brabantse bedrijf waar GenX is aangetroffen. Volgens het RIVM en de GGD is er geen gevaar voor de volksgezondheid. Er wordt door ATM niet op het oppervlaktewater geloosd, alleen naar de afvalwaterzuivering in Rilland-Bath en de concentraties zijn zeer laag.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.