gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ATM verwerkt geen afvalwater van Chemours meer

Afvalverwerker ATM in Moerdijk stopt met onmiddellijke ingang de verwerking van afvalwaterstromen van Chemours omdat er GenX-stoffen zijn aangetroffen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op 17 januari kreeg ATM het bericht dat GenX-stoffen in de afvalwaterzuivering van Rilland-Bath van ATM afkomstig bleken te zijn. Het bedrijf startte gelijk een onderzoek van welk bedrijf dat afkomstig kon zijn. Daarbij kwam Chemours, als enige producent, al snel in beeld. Negen afvalstromen vanuit Chemours zijn Onmiddellijk afgesloten, naar acht andere wordt nader analytisch onderzoek gedaan.

ATM is het derde Brabantse bedrijf waar GenX is aangetroffen. Volgens het RIVM en de GGD is er geen gevaar voor de volksgezondheid. Er wordt door ATM niet op het oppervlaktewater geloosd, alleen naar de afvalwaterzuivering in Rilland-Bath en de concentraties zijn zeer laag.

Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.