Dordrecht, Netherlands

ATM verwerkt geen afvalwater van Chemours meer

Afvalverwerker ATM in Moerdijk stopt met onmiddellijke ingang de verwerking van afvalwaterstromen van Chemours omdat er GenX-stoffen zijn aangetroffen.
Gert van der Steen | 29 januari 2018 12:53 | Aangepast op 29 januari 2018 12:53
Op 17 januari kreeg ATM het bericht dat GenX-stoffen in de afvalwaterzuivering van Rilland-Bath van ATM afkomstig bleken te zijn. Het bedrijf startte gelijk een onderzoek van welk bedrijf dat afkomstig kon zijn. Daarbij kwam Chemours, als enige producent, al snel in beeld. Negen afvalstromen vanuit Chemours zijn Onmiddellijk afgesloten, naar acht andere wordt nader analytisch onderzoek gedaan.

ATM is het derde Brabantse bedrijf waar GenX is aangetroffen. Volgens het RIVM en de GGD is er geen gevaar voor de volksgezondheid. Er wordt door ATM niet op het oppervlaktewater geloosd, alleen naar de afvalwaterzuivering in Rilland-Bath en de concentraties zijn zeer laag.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...