gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Auto's mogen eruit; onduidelijk wanneer parkeergarage weer helemaal open gaat

b27b2f520a0c1120884e8fd8610d791e.jpg

Mensen die hun auto nog altijd in de sinds dinsdag afgesloten parkeergarage Drievriendenhof hebben staan, mogen hun wagen komen ophalen. Dat laat de eigenaar van de Dordtse parkeergarage weten. Het is nog altijd onduidelijk wanneer de garage weer helemaal kan worden opengesteld.

Pascalle van Werkhoven |  | Aangepast op
Bij een inspectie in de parkeergarage zijn eerder deze week beschadigingen aangetroffen aan het beton op de tweede verdieping. "Onderzoek moet uitwijzen of deze schade invloed heeft op de draagconstructie. Vooralsnog kunnen we daar nog geen definitieve uitspraak over doen", aldus de woordvoerder. "Wel is door onze adviseurs en de Omgevingsdienst vastgesteld dat er vooralsnog geen acuut instortingsgevaar is."

Uit voorzorg werd dinsdag wel besloten de garage per direct te sluiten, zodat er ondersteunende maatregelen genomen kunnen worden. "Op dit moment kunnen we nog niet exact aangeven wanneer deze maatregelen gereed
zullen zijn. We werken hier met de hoogste prioriteit aan en zullen dat dan direct kenbaar maken. We zetten alles op alles om de parkeergarage zo snel mogelijk weer veilig open te stellen."

Naast de tijdelijke maatregelen die nu genomen worden, moet er nog meer onderzoek worden gedaan hoe de schade verder hersteld moet worden. De eigenaar verwacht dat dit onderzoek meer tijd in beslag zal gaan nemen.


Auto weer in Nijmegen
Irma en John uit Nijmegen hebben hun wagen eerder deze week geparkeerd in de Dordtse parkeergarage, toen zij een paar dagen gingen cultuur snuiven in deze streek. Ze keerden donderdagochtend alsnog huiswaarts toen er nog geen nieuws was over een eventuele heropening van de parkeergarage

Donderdagavond kregen zij uiteindelijk bericht dat ze hun auto - onder begeleiding - mochten komen ophalen. "John is meteen op de trein gestapt richting Dordrecht", laat Irma weten. "Het kan maar opgelost zijn!"

Lees ook

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.

moestuinenfoto.jpg

Opnieuw te veel PFAS in sloten gemeten, gevolgen voor meer moestuinders

Meer moestuineigenaren in onze streek krijgen het advies om geen slootwater meer te gebruiken. In sloten in vier gemeentes zijn hoeveelheden PFAS-stoffen boven de risicogrens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gemeten.

fotoaanrijding.png

Motorrijder en automobilist botsen op N3

Een motorrijder en automobilist zijn donderdagochtend op elkaar gebotst op de N3 bij Dordrecht. Beide bestuurders bleven ongedeerd.

66900d7f20a977df34aae16a4cca10dd.jpg

Jeugdevenement komt groepsbegeleiders tekort

De voorbereidingen voor de aankomende editie van de Ridderkerkse Jeugdwielertour 3x2 zijn in volle gang, maar de organisatie loopt tegen één groot probleem aan: ze komen groepsbegeleiders te kort. “We willen niemand teleurstellen, dus we hebben echt meer vrijwilligers nodig.”

fotovoormegan.png

Vreugde bij verkiezingswinnaar: 'Dordrecht snakt naar groenere en socialere koers'

Blijdschap bij de winnaars van de Dordtse gemeenteraadsverkiezingen. GroenLinks-PvdA is de grootste in de stad, gevolgd door de VVD en de VSP. “Het is een fantastische uitslag”, aldus Abdullah Uysal, lijsttrekker van GroenLinks-PvdA.

Winaas 18plus.jpg

Blije gezichten bij deze lokale partij: 'Ontiegelijk fantastisch mooi resultaat!'

Partij 18PLUS heeft bij de gemeenteraadsverkiezingen in Ridderkerk een overtuigende overwinning behaald. Volgens de voorlopige uitslagen groeit de partij van 7 naar maar liefst 12 zetels en wordt daarmee veruit de grootste politieke kracht in de gemeente.