gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

pont rosmolenweg

De pont bij de Rosmolenweg

Streekomroep

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

Corrado Francke |

Sinds de Papendrechtsebrug dicht is voor groot onderhoud, varen twee gratis pontverbindingen tussen Dordrecht en Papendrecht. Voor duizenden fietsers en voetgangers een uitkomst, maar op de rivier is het soms erg druk. Veel oversteken lopen volgens Rijkswaterstaat vertraging op, ook is de uit- en instapruimte erg krap. Daarom is besloten tot een afvaart minder per uur.

"Door in de spits meer tijd tussen de afvaarten te creëren, ontstaat extra ruimte voor het in- en uitstappen van reizigers. Dit maakt het mogelijk om de dienstregeling consistenter uit te voeren en aan te sluiten bij de praktijk en vermindert de kans op onverwachte vertragingen en uitval", laat Rijkswaterstaat weten.

Tussen 6.00 uur en 9.00 uur en tussen 15.00 uur en 19.00 uur wordt de dienstregeling teruggeschroefd, tussen 9.00 uur en 23.00 uur blijven er drie afvaarten per uur. Dat geldt ook voor de volledige zaterdag en zondag.

De vertrektijden voor de andere veerdienst, tussen de Kerkeplaat en Visschersbuurt, veranderen niet. Rijkswaterstaat raadt scooter- en brommerrijders die aan de Rosmolenweg aan boord willen stappen aan om door te rijden naar de Visschersbuurt. "Uit ervaring is gebleken dat dit vaak een sneller alternatief is voor hen."

Bekijk hieronder de nieuwe vertrektijden vanaf maandag 26 oktober:

261838 Papendrechtsebrug bord 5 De nieuwe vertrektijden vanaf de Kerkeplaat
261838 Papendrechtsebrug bord 6 De nieuwe vertrektijden vanaf de Rosmolenweg

Lees ook

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”