Dordrecht, Netherlands

Autobestuurder rijdt te hard op A16 en N3

De politie heeft in de nacht van vrijdag 29 op zaterdag 30 mei een 29-jarige man uit Oude-Tonge aangehouden die nog een gevangenisstraf van 209 dagen moet uitzitten. De politie was hem op het spoor gekomen bij Dordrecht na enkele verkeersovertredingen.
Dennis Koorevaar | 30 mei 2020 18:30 | Aangepast op 30 mei 2020 18:30


Medewerkers van de Dienst Infrastructuur van de Landelijke Eenheid zagen rond 02.00 uur een auto over de A16 rijden die veel harder reed dan toegestaan. Dat gebeurde bij de wegwerkzaamheden tussen de Moerdijkbrug en Dordrecht. De bestuurder vervolgde zijn rit over de N3 waar hij 50 kilometer te hard reed. Bij de afrit Dordrecht Centrum werd de man aan de kant gezet.

Valse naam

Bij de controle kon de bestuurder geen legitimatiebewijs overhandigen. Hij gaf wel een naam en geboortedatum op. Toch besloten de agenten hem te fouilleren om zijn identiteit te achterhalen. Daarbij werd een bankpasje aangetroffen met een andere dan de opgegeven naam. De bestuurder gaf toe dat hij een andere naam had opgegeven. Toen bleek ook waarom: hij had geen rijbewijs en hij moest nog een gevangenisstraf van 209 dagen uitzitten.

Daarnaast roken de agenten een alcohollucht. Uit een blaastest bleek dat de bestuurder teveel alcohol had gedronken. De man is direct aangehouden.

Meerdere strafbare feiten

Er is een proces-verbaal opgemaakt voor het rijden zonder rijbewijs, de snelheidsovertreding, het rijden onder invloed van alcohol en het opgeven van een valse naam. Hij is voor het uitzitten van zijn straf overgebracht naar de gevangenis.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...