Dordrecht, Netherlands

Automatische medicijnendispenser zorgt voor meer onafhankelijkheid

Een primeur voor een groep bewoners van Het Spectrum De Prinsemarij aan de Naussauweg. Ze doen mee met een proef van de zorginstelling met een apparaat die medicijnen ‘uitdeelt’. Een uitkomst voor de patiënten én de wijkverpleging.
Marjolein Vos | 9 juni 2021 10:13 | Aangepast op 9 juni 2021 10:13
De dispenser, Medido genaamd, bevat medicijnen voor minimaal een week. Als het tijd is om de medicatie in te nemen, klinkt er een wekker. De patiënt moet dan op een knop op het apparaat drukken en dan komen de medicijnen er verpakt en aangepast uit. De Medido wordt een keer per week bijgevuld door een wijkverpleegkundige.


Vrijheid voor een deel terug

Er zijn al veel positieve reacties op het apparaat binnen gekomen. Het zorgt voor meer onafhankelijkheid en zelfstandigheid. En bewoners krijgen een deel van hun privacy terug. “Ze hoeven niet meer te wachten op de medicaite en zijn dus veel minder afhanelijk van de thuiszorg,” vertelt wijkverpleegkundige Femke Schouwenaar. “Sommige mensen bleven zelfs thuis, omdat ik medicijnen kwam brengen. Dat hoeft nu niet meer.”


Het apparaat is ook een uitkomst voor de wijkverpleging. “We besteden dagelijks veel tijd aan de medicijnenrondes. Er is nu meer tijd over voor persoonlijk contact met de klanten. Daar gaat het uiteindelijk om,” zegt Schouwenaar.


Controle

De mensen die meedoen aan de proef, zijn speciaal uitgekozen. Het gaat om mensen die goed zelfstandig kunnen wonen en altijd trouw zijn met het innemen van de medicatie, laat het Spectrum weten.

Als de medicijen niet uit de dispenser worden gehaald, krijgt de zorgcentrale een melding. Die wordt doorgegven aan het zorgteam. Zo is er dus nog wel controle ingebouwd.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Allerzielen-concert zondag op TV Dordrecht

Op de laatste zondag van november staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen ...

Deze muziekvereniging is springlevend: ‘De coronadip hebben we achter ons gelaten’

Het eeuwfeest van een van oudste muziekverenigingen van Dordrecht komt ten eind. Deze zaterdag wordt...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...

Zaterdag in Studio De Witt: Wouter van der Spoel en Ronnie de Groot

Zaterdag ontvangt presentator Ben Corino raadslid Wouter van der Spoel en filmmaker Ronnie de Groot ...