Dordrecht, Netherlands

Avond van de Geschiedenis – tweede editie

Het Regionaal Archief Dordrecht organiseert ook dit jaar de Avond van de Geschiedenis. Het Hof van Nederland is deze avond weer het toneel van een bijzonder programma met als thema ‘Opstand’.
Gert van der Steen | 15 oktober 2018 11:55 | Aangepast op 15 oktober 2018 11:55
Het reizend theatergezelschap Stadsavonturen laat de rijke geschiedenis van Dordrecht tot leven komen met doorlopende, interactieve voorstellingen. Magie, verhalen, muziek en theater vertellen het verhaal van Dordrecht en Nederland.


Opstand is de rode draad: Nederland werd er uit geboren met de 80-jarige oorlog. In Dordrecht vond de eerste Vrije Statenvergadering plaats. Een heldhaftige kolonel stak de Merwede over onder Frans kanonvuur van de troepen van Napoleon. Het verzet in de Tweede Oorlog komt aan bod, maar ook het protest uit 2010 tegen bouwplannen voor de Zuidpolder.


Op de zolder van het Hof van Nederland worden films vertoond over demonstraties in Dordrecht.


De Avond van de Geschiedenis vindt plaats op zaterdag 27 oktober van 19.30 tot 22.30 uur. Toegang is gratis.

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...