gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Avond van de Geschiedenis – tweede editie

f57d80d3f81e17bbdebe48ec15b7032d

Het Regionaal Archief Dordrecht organiseert ook dit jaar de Avond van de Geschiedenis. Het Hof van Nederland is deze avond weer het toneel van een bijzonder programma met als thema ‘Opstand’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het reizend theatergezelschap Stadsavonturen laat de rijke geschiedenis van Dordrecht tot leven komen met doorlopende, interactieve voorstellingen. Magie, verhalen, muziek en theater vertellen het verhaal van Dordrecht en Nederland.


Opstand is de rode draad: Nederland werd er uit geboren met de 80-jarige oorlog. In Dordrecht vond de eerste Vrije Statenvergadering plaats. Een heldhaftige kolonel stak de Merwede over onder Frans kanonvuur van de troepen van Napoleon. Het verzet in de Tweede Oorlog komt aan bod, maar ook het protest uit 2010 tegen bouwplannen voor de Zuidpolder.


Op de zolder van het Hof van Nederland worden films vertoond over demonstraties in Dordrecht.


De Avond van de Geschiedenis vindt plaats op zaterdag 27 oktober van 19.30 tot 22.30 uur. Toegang is gratis.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.