gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ayasofia moskee aan Merwedestraat bestormd

Een groep van vijftien mannen is donderdagavond de Turkse moskee aan de Merwedestraat in Dordrecht binnengevallen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Voorzitter Vedat Özdat van de Ayasofia Moskee roept op tot kalmte. Bij de aanval door ruim dertig PKK sympathisanten op de Ayasofia Moskee aan de Merwedestraat zijn donderdagavond twee licht gewonden gevallen. Rond 20.15 u. kwam er groep van ongeveer dertig personen de moskee binnen en zij gaven aan te willen praten over een incident wat eerder deze week in Wielwijk heeft plaats gevonden en waarbij een ruit ingegooid is bij een Koerdische familie. Deze familie had ter viering van een behaald diploma een Nederlandse en Koerdisch vlag uit het raam gehangen.

De aanwezige vice-voorzitter van de Ayasofia Moskee, Sukuru Durusoy, gaf aan dat hij geen behoefte had om met de groep te praten en er ontstond een vechtpartij waarbij een vuurwapen getrokken werd. Een van de aanwezige kreeg een klap tegen zijn slaap met het vuurwapen en is later door de ambulancedienst ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen.Tijdens de vechtpartij die plaats vond in het voorste gedeelte van de moskee waren in het achterste gedeelde diverse vrouwen en kinderen aanwezig. Rond 23.00 u. konden de moskeebezoekers het pand weer betreden en hun gebeden verrichten.

Voorzitter Özdat roept met name de jongeren van zijn gemeenschap op om rustig te blijven en wil de dialoog aangaan met de Koerdische groepen die in Dordrecht wonen.

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.