gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ayasofia moskee aan Merwedestraat bestormd

Een groep van vijftien mannen is donderdagavond de Turkse moskee aan de Merwedestraat in Dordrecht binnengevallen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Voorzitter Vedat Özdat van de Ayasofia Moskee roept op tot kalmte. Bij de aanval door ruim dertig PKK sympathisanten op de Ayasofia Moskee aan de Merwedestraat zijn donderdagavond twee licht gewonden gevallen. Rond 20.15 u. kwam er groep van ongeveer dertig personen de moskee binnen en zij gaven aan te willen praten over een incident wat eerder deze week in Wielwijk heeft plaats gevonden en waarbij een ruit ingegooid is bij een Koerdische familie. Deze familie had ter viering van een behaald diploma een Nederlandse en Koerdisch vlag uit het raam gehangen.

De aanwezige vice-voorzitter van de Ayasofia Moskee, Sukuru Durusoy, gaf aan dat hij geen behoefte had om met de groep te praten en er ontstond een vechtpartij waarbij een vuurwapen getrokken werd. Een van de aanwezige kreeg een klap tegen zijn slaap met het vuurwapen en is later door de ambulancedienst ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen.Tijdens de vechtpartij die plaats vond in het voorste gedeelte van de moskee waren in het achterste gedeelde diverse vrouwen en kinderen aanwezig. Rond 23.00 u. konden de moskeebezoekers het pand weer betreden en hun gebeden verrichten.

Voorzitter Özdat roept met name de jongeren van zijn gemeenschap op om rustig te blijven en wil de dialoog aangaan met de Koerdische groepen die in Dordrecht wonen.

Lees ook

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.