gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ayasofia moskee aan Merwedestraat bestormd

Een groep van vijftien mannen is donderdagavond de Turkse moskee aan de Merwedestraat in Dordrecht binnengevallen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Voorzitter Vedat Özdat van de Ayasofia Moskee roept op tot kalmte. Bij de aanval door ruim dertig PKK sympathisanten op de Ayasofia Moskee aan de Merwedestraat zijn donderdagavond twee licht gewonden gevallen. Rond 20.15 u. kwam er groep van ongeveer dertig personen de moskee binnen en zij gaven aan te willen praten over een incident wat eerder deze week in Wielwijk heeft plaats gevonden en waarbij een ruit ingegooid is bij een Koerdische familie. Deze familie had ter viering van een behaald diploma een Nederlandse en Koerdisch vlag uit het raam gehangen.

De aanwezige vice-voorzitter van de Ayasofia Moskee, Sukuru Durusoy, gaf aan dat hij geen behoefte had om met de groep te praten en er ontstond een vechtpartij waarbij een vuurwapen getrokken werd. Een van de aanwezige kreeg een klap tegen zijn slaap met het vuurwapen en is later door de ambulancedienst ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen.Tijdens de vechtpartij die plaats vond in het voorste gedeelte van de moskee waren in het achterste gedeelde diverse vrouwen en kinderen aanwezig. Rond 23.00 u. konden de moskeebezoekers het pand weer betreden en hun gebeden verrichten.

Voorzitter Özdat roept met name de jongeren van zijn gemeenschap op om rustig te blijven en wil de dialoog aangaan met de Koerdische groepen die in Dordrecht wonen.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.