gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Babyhuis organiseert sponsorloop voor tweede vestiging in Schiedam

c52c14d764aecd4f9b6239e82a2e627a.jpg

Het Babyhuis krijgt er een locatie bij. In Dordrecht komen wekelijkse meerdere aanvragen binnen voor moeders en baby’s uit Rotterdam-Rijnmond. Om hen een huis te bieden opent de tweede vestiging op 1 oktober in Schiedam.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Om hierop de aandacht te vestigen en hiervoor geld op te halen organiseert oprichter Barbara Muller de sponsorloop: 42K in a day. Op 15 september lopen 42 lopers 42 kilometer van het eerste Babyhuis in Dordrecht naar het nieuwe huis in Schiedam.

De ‘marathon’, die drie pauzemomenten kent, heeft als doel 42.000 euro op te halen, 1.000 euro per loper. Op maandag 2 september heeft de sponsorloop al ruim 12.000 euro opgehaald.

Het Babyhuis organiseert en biedt opvang, zorg en begeleiding aan kwetsbare (aanstaande) moeders om hen te ondersteunen bij het moederschap. Volgens Muller is het slagingspercentage van het Babyhuis 92 procent. "Van de 150 moeders die wij hebben opgevangen, wonen er 138 zelfstandig met hun baby.”

In Schiedam hoopt de stichting binnen drie jaar onafhankelijk te zijn van donaties en serviceclubs, omdat dan – net als in Dordrecht is gelukt – het Babyhuis op gemeentelijke financiering kan draaien. Ook in Leiden komt er een vestiging van het Babyhuis, die moet in de loop van 2020 de deuren open.

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.