Om hierop de aandacht te vestigen en hiervoor geld op te halen organiseert oprichter Barbara Muller de sponsorloop: 42K in a day. Op 15 september lopen 42 lopers 42 kilometer van het eerste Babyhuis in Dordrecht naar het nieuwe huis in Schiedam.
De ‘marathon’, die drie pauzemomenten kent, heeft als doel 42.000 euro op te halen, 1.000 euro per loper. Op maandag 2 september heeft de sponsorloop al ruim 12.000 euro opgehaald.
Het Babyhuis organiseert en biedt opvang, zorg en begeleiding aan kwetsbare (aanstaande) moeders om hen te ondersteunen bij het moederschap. Volgens Muller is het slagingspercentage van het Babyhuis 92 procent. "Van de 150 moeders die wij hebben opgevangen, wonen er 138 zelfstandig met hun baby.”
In Schiedam hoopt de stichting binnen drie jaar onafhankelijk te zijn van donaties en serviceclubs, omdat dan – net als in Dordrecht is gelukt – het Babyhuis op gemeentelijke financiering kan draaien. Ook in Leiden komt er een vestiging van het Babyhuis, die moet in de loop van 2020 de deuren open.