Dordrecht, Netherlands

Babyhuis organiseert sponsorloop voor tweede vestiging in Schiedam

Het Babyhuis krijgt er een locatie bij. In Dordrecht komen wekelijkse meerdere aanvragen binnen voor moeders en baby’s uit Rotterdam-Rijnmond. Om hen een huis te bieden opent de tweede vestiging op 1 oktober in Schiedam.
Petra Scheurwater | 2 september 2019 12:27 | Aangepast op 2 september 2019 12:27
Om hierop de aandacht te vestigen en hiervoor geld op te halen organiseert oprichter Barbara Muller de sponsorloop: 42K in a day. Op 15 september lopen 42 lopers 42 kilometer van het eerste Babyhuis in Dordrecht naar het nieuwe huis in Schiedam.

De ‘marathon’, die drie pauzemomenten kent, heeft als doel 42.000 euro op te halen, 1.000 euro per loper. Op maandag 2 september heeft de sponsorloop al ruim 12.000 euro opgehaald.

Het Babyhuis organiseert en biedt opvang, zorg en begeleiding aan kwetsbare (aanstaande) moeders om hen te ondersteunen bij het moederschap. Volgens Muller is het slagingspercentage van het Babyhuis 92 procent. "Van de 150 moeders die wij hebben opgevangen, wonen er 138 zelfstandig met hun baby.”

In Schiedam hoopt de stichting binnen drie jaar onafhankelijk te zijn van donaties en serviceclubs, omdat dan – net als in Dordrecht is gelukt – het Babyhuis op gemeentelijke financiering kan draaien. Ook in Leiden komt er een vestiging van het Babyhuis, die moet in de loop van 2020 de deuren open.

Lees ook

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...