gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Badmeester Sia (56) vertrekt na 30 jaar uit Papendrecht: 'Tijd voor een nieuw avontuur'

1ebee7ec3c5865519f963cedc35ff123

Veel Papendrechters en mensen uit de omgeving zullen hem de afgelopen tientallen jaren als zwemleraar hebben gehad: de 56-jarige Sia. Hij gaf kinderen les, die inmiddels zelf ouders zijn en hun kinderen ook zwemles hebben laten volgen bij hem. Maar de badmeester hangt nu zijn zwembroek aan de wilgen - in Papendrecht althans.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Sia was in 1988 op reis, toen hij in Dordrecht zijn toenmalige vriendin ontmoette. Hij besloot hier te blijven en ging uiteindelijk begin jaren '90 aan de slag in het buitenzwembad van Papendrecht. Geen toeval, want sport en met name watersport is altijd al belangrijk geweest in zijn leven. Hij was al sinds jongs af aan bezig met bergbeklimmen, fietsen en zwemmen."

Zwemmen is echt mijn ding!", zegt Sia. Hij slaagde voor allerlei bevoegdheden en gaf zo de afgelopen jaren met heel veel plezier zwemlessen, maar ook aquajoggen, aquarobics, aquabootcamp en zwemlessen aan baby's en gehandicapten. "Je groeit met de mensen mee. Ik gaf les aan kinderen van mijn vrienden, of aan kinderen van kinderen die ik vroeger zwemles heb gegeven. Ik voel me niet oud, maar dat gevoel zou ik er haast wel van krijgen", vertelt hij. "Ik heb alle leeftijden en nationaliteiten voorbij zien komen. Daar geniet ik echt van."

Maar toch gaat Sia weg. Niet omdat hij geen zin meer had in dit baantje, maar omdat hij is 'weggekaapt' door een ander zwembad. "Ik werd door twee zwembaden gebeld en de één had betere voorwaarden", legt Sia uit. Mochten de mensen hem missen, moeten ze dus voortaan in Hardinxveld gaan zwemmen? "Nee, dat is te klein daar. Maar het is voor mij een leuke, nieuwe uitdaging."

Dit is een verhaal in samenwerking met RTV Papendrecht.

Lees ook

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.