gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bakken voor het goede doel: Heel Hardinxveld Bakt

7e0f183cb2576219562314cc3716edf7

Geld inzamelen voor een goed doel door het bakken van taarten. Voor die uitdaging staan 21 amateurbakkers in Hardinxveld-Giessendam komende zaterdag. Met deze actie zamelen zij geld in voor een reis naar Zambia en het bouwen van een school in het Afrikaanse land.

Redactie Streekomroep | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
Het evenement gaat onder de naam 'Heel Hardinxveld Bakt' geld ophalen voor de christelijke organisatie World Servants. Deze organisatie zet zich in voor een rechtvaardige wereld. Een groep van zo'n 40 jongeren gaat komende zomer drie weken naar Zambia om daar klaslokalen te bouwen en kinderen te vermaken.

Voordat deze groep vertrekt, is er veel geld nodig. “We hebben ongeveer 140-duizend euro nodig voor onze reis en het bouwen van de school en tot nu toe hebben we rond de 30-duizend euro opgehaald", vertelt één van de jongeren en organisator van de bakdag Jos Ambachtsheer. "We verwachten aankomende zaterdag ongeveer 1.500 euro op te halen. We hebben gisteren ook een donatie van tien euro gekregen.”

Geld inzamelen
Tijdens het evenement zijn er verschillende manieren waarop geld wordt ingezameld. “We hebben sowieso de inschrijvingen van de bakkers en na afloop worden taartpunten verkocht. Ook is er een hoek waar koffie, thee, en warme chocolademelk verkocht zal worden.”

Voor kinderen is er ook genoeg te doen. “Er kunnen cupcakes worden versierd, oud-Hollandse spellen worden gedaan en er staat ook een grabbelton. Voor de lunch zullen er broodjes hamburger en knakworst worden verkocht.”

Dit is niet de eerste en ook zeker niet de laatste actie van de groep. Eerder dit jaar hebben zij auto's gewassen en is wc-papier aan de deur verkocht. Na het bakfestijn worden ook nog een pietenactie, winterfair, benefietconcert en een oudjaarsduik georganiseerd. Op deze manier hopen ze genoeg geld op te halen voor het goede doel.

Lees ook

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.