gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bands staan in de rij voor deze wedstrijd: 'De bandjescultuur leeft weer'

6e19c77a8a031cb0beaed41f9d6741b4

Wordt het Bulletproof, Model Company, Speakerpunch of toch een van de andere genomineerde acts? In december weten we wie er met Grote Prijs van Dordt 2025 aan de haal gaat. In totaal dingen twaalf bands mee, heeft de Popcentrale in Dordrecht bekendgemaakt. De voorselectie wel was een hele kluif: maar liefst vijfenveertig groepjes wilden meedoen.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
Bands met minimaal twintig minuten aan eigen werk konden zich tot vorige week maandag aanmelden voor de competitie, die al meer dan 25 jaar een begrip is in Dordrecht. “We hopen beginnend talent te stimuleren om het verder te schoppen en daarom bieden we ze een springplank”, vertelt Leanne van Gurp van de Popcentrale.

Volgens Van Gurp is het aantal aanmeldingen dit jaar opvallend hoog. “Vijfenveertig bandjes hebben zich aangemeld. Het afgelopen jaar was dat een stuk of tien minder. Ik heb het idee dat de bandjescultuur weer meer leeft. Er is op dit moment natuurlijk veel aan de hand in de wereld, dus misschien zoeken mensen nu afleiding in de muziek”, zegt Van Gurp.

De diversiteit onder de twaalf acts is groot. "Er zijn jonge muzikanten, bijvoorbeeld iemand van 17 jaar. Maar ook wat oudere bands, die al een aantal jaren niks hebben gedaan. Die zijn nu weer terug en willen opnieuw beginnen. Dat is natuurlijk heel leuk."

De acts zijn verdeeld over drie voorrondes in drie verschillende categorieën: rock, pop en loud. Het gaat dan om de bands Cult Carverm Model Company, MONOWOLF en Point of Madness in de categorie rock. Nillihc, Bulletproof of Diaster, Joshudrew and the Devotes Ones en Mindless strijden in de categorie pop. Kinkobra, Speakerpunch, Anulum 9 en De Bovendanen nemen het in de categorie loud tegen elkaar op.

De eerste voorronde is op 17 oktober in de Popcentrale, daarna volgt een halve finale en op zaterdag 13 december vindt uiteindelijk de finale plaats in poppodium Bibelot. De voorrondes en de halve finale zijn gratis toegankelijk voor publiek.

Lees meer over:

Lees ook

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.