gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

080ce1f310e18e8fce47093ba2ed7e45

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar zo’n tocht met scootmobielen? Daar is Alblasserdam waarschijnlijk uniek in. De 79-jarige Bart Roelofs heeft al meerdere deelnemers verzameld om half december met een versierde scootmobiel de straat op te gaan. “Ik dacht: dit is een keer wat anders.”

Redactie Streekomroep | Norah Leensvaart |  | Aangepast op
De feestelijke optocht met versierde en verlichte scootmobielen wordt op 19 december om 19.00 uur georganiseerd. Verzorgingshuis Het Anker aan het Wilgenplein is het startpunt. De tocht van zo'n zes kilometer zal volgens Bart ongeveer drie kwartier duren.

Inmiddels hebben al tien mensen zich aangemeld om mee te doen aan de optocht. Bart verwacht dat er nog wel wat mensen bijkomen. Iedereen die een scootmobiel heeft kan zich ervoor aanmelden, en de deelname is gratis.

Het belangrijkste gedeelte van de optocht is natuurlijk de versiering en verlichting van de scootmobielen. Bart pakt zelf groots uit, met een muziekbox met disco-verlichting op de voorkant van zijn scootmobiel. “Ik rijd dan helemaal vooraan en de rest komt achter mij aan.”

Hoewel de eerste editie nog moet plaatsvinden, denkt Bart al vooruit naar de tweede editie. “Ik wil het volgend jaar doen in mei. Overdag zie je die lichtjes ook wel”, licht hij toe. Maar nu kan hij vooral niet wachten op 19 december. “Ik heb er zin in.”

Lees meer over:

Lees ook

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.