gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool Albatros weer open na verbouwing

240c450a4639e6adb5391761b17eb95a.jpg

Groot feest dinsdagmorgen in Wielwijk, basisschool de Albatros is na een ingrijpende renovatie heropend.“De buitenmuren zijn blijven staan, het is een monumentaal pand dus de orginele onderdelen zijn in ere hersteld. Voor de rest is het compleet gemoderniseerd”, vertelt schooldirecteur Suzanne van Burik.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dat was nodig ook, want de basisschool stond al achttien jaar op de lijst om opgeknapt te worden. Op 1 april startten de werkzaamheden. En dat was best even lastig. “Tijdens de verbouwing zijn we in een andere school gaan logeren. 100 kinderen werden dagelijks met een bus naar Stadspolders gebracht en weer terug. In die tijd konden we het gebouw niet betreden.”

Er is niet alleen aan het pand getimmerd, ook het schoolsysteem is op de schop gegaan: de school heeft nu ook een nieuw concept, de kindercampus.

“Straks hebben wij opvang op ons grote terrein voor kinderen van nul tot dertien jaar. Ons terrein is geweldig, we maken er een terrein van waar kinderen kunnen leren, spelen ontwikkelen en groeien in een veilige omgeving.”

Op het plein komt een moestuin en een boomgaard zodat de kinderen leren dat sla niet in de winkelschappen groeit. De school heeft een eigen nieuwe keuken waarin allerlei gezonds en lekkers gemaakt kan worden.

De renovatiewerkzaamgheden zijn nog niet helemaal klaar, de komende tijd worden de lokalen van de kleuters nog aangepakt en voorzien van moderne en nieuwe meubels.


Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.