gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

BBQ Dordtse raad moet vliegende start opleveren

2e9b19f59abeb6a8ac59533087638a12.jpg

De werkdruk voor de fracties in de gemeenteraad van Dordrecht wordt wel erg hoog. Dat vindt een aantal partijen in de raad. Meer samenwerking kan mogelijk een uitweg bieden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Normaal gesproken eindig je met een barbecue, maar in Dordrecht wordt ermee begonnen. Het politieke seizoen start in Dordt met een barbecue. De rest van het politieke jaar zal naar verwachting wat minder ontspanning geven, tenzij je een echte fijnproever bent. Dinsdagavond kwam, voordat de barbecue echt kon aanvangen, eerst de agendacommissie van de gemeenteraad bij elkaar om te praten over de commissie- en raadsagenda's voor de komende maanden. Voorlopig staan zo'n 115 punten op de agenda. Voor de kleine fracties is dat vaak geen doorkomen aan.

Het wordt dus flink aanpoten voor de Dordtse politiek. Er moeten besluiten vallen over budgetten voor de Spoorzone; er komt een integrale visie over het laadpalenbeleid voor de stad; hoe verder met de discussie over lijn 2; de problemen met Chemours; de woningbouw; de armoede; de dak- en thuislozen; het jeugdbeleid... En dan zijn er ook nog landelijke verkiezingen waar campagne voor gevoerd moet worden.

Vooral kleine fracties worstelen met de hoeveelheid werk. De enige manier om alles te verwerken is samenwerken, zegt een aantal van hen. De raad van Dordrecht is hopeloos versnipperd. Bijvoorbeeld met het vertrek van Dan van Leeuwen uit de fractie van Forum voor Democratie. Hij gaat verder onder de naam fractie van Leeuwen. Hiermee is het aantal fracties in Dordrecht op 15 gekomen. Die verdienen allemaal spreektijd over de onderwerpen en dat kost tijd. Een aantal fracties pleit ervoor om nog efficiënter te werken.

Kijk hieronder naar reacties van een aantal gemeenteraadsleden:

Lees meer over:

|

Lees ook

singelkerkridderkerk.png

De vlag op deze kerk kan voorlopig niet uit: ‘Trappen niet veilig genoeg’

De Singelkerk in Ridderkerk kan de Nederlandse vlag op de toren voorlopig niet hijsen. Normaal gesproken wordt dat gedaan op feest- en gedenkdagen, maar de trappen van de toren zijn volgens de brandweer nu niet veilig genoeg om te beklimmen.

THUMB ARTIKEL.png

Zoektocht naar dé geluiden uit de Drechtsteden: ‘Wat maakt bijvoorbeeld Sliedrecht Sliedrecht?’

Schapen op de dijk, supporters van de plaatselijke FC, de trein die voorbij raast en het water met de bijbehorende schepen. Het zijn zo al wat geluiden die voor Dordtenaren bekend voorkomen. Maar welke geluiden kenmerken juist de andere Drechtsteden? Geluidskunstenaar Elise ‘t Hart verzamelt geluiden uit de regio voor een bijzonder geluidskunstwerk dat te horen zal zijn in de binnentuin van het Dordthuis.

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.