Dordrecht, Netherlands

Beiaardier speelt weer verzoeknummers Grote Kerk

Vorig jaar was hij voor veel Dordtenaren een muzikale rots in de branding, en vanaf zaterdag 13 maart is hij weer te horen: Stadsbeiaardier Boudewijn Zwart speelt verzoekjes vanuit de toren van de Grote Kerk.
Vivian Rutte | 9 maart 2021 14:18 | Aangepast op 9 maart 2021 14:18
Zelf noemt hij het “De beiaard als jukebox”. Vorig jaar maart begon Zwart met dit idee tijdens de eerste coronagolf, elke zaterdag. Veel Dordtenaren waardeerden het concert vanuit de Grote Kerk enorm. De supporters van FC Dordrecht haakten ook snel in op de beiaard-jukebox om hun clubgevoel te laten klinken. Boudewijn Zwart hoopt met het verzoekprogramma weer de tijdgeest te raken. "Aan het begin van de corona-epidemie in 2020 gaf ik aan de wekelijkse bespeling het motto mee: 'Troost en bemoediging'. Een jaar later is het motto: 'Hoop en vrijheid'.

Wie verzoeknummers heeft voor de wekelijkse zaterdag-bespeling kan de beiaardier direct mailen: boudewijnzwart@gmail.com. Aan het einde van de vrijdagmiddag voor de zaterdagbespeling stelt Boudewijn Zwart zijn verzoekprogramma samen om de speellijst daarna tijdig bekend te kunnen maken.

Het woord ‘vrijheid’ in het motto voor 2021 staat voor de stadsbeiaardier zowel voor het verleden als de toekomst. Vorig jaar konden er nauwelijks activiteiten worden gehouden om stil te staan bij de herdenking van 75 jaar bevrijding van geheel Nederland. Het jaar 2021 staat daarom nu voor het feit dat in 1946 - dus 75 jaar geleden - voor de eerste keer onze vrijheid werd herdacht. In 2021 is er daarom ook in Dordrecht -binnen alle coronabeperkingen- een programma aandacht voor de bevrijding en vrijheid.

De eerste bespeling aan de voet van de toren van de Grote Kerk zal door wethouder van kunst en cultuur, Piet Sleeking, worden geopend, en begint om 14:30.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Voor het eerst sinds 2012 weer prijs: Johan de Witt-gymnasium wint NK Debatteren

Het debatteam van het Johan de Witt-gymnasium heeft de nationale titel binnengehaald op het NK Debat...

Lucinda Brand opnieuw sporter van het jaar bij Dordtse Sportuitblinkers

Dordtse sporters en coaches zijn maandagavond tijdens de Dordtse Sportuitblinkers verkiezing geëerd ...

Accepteer en praat over tegenslag: ‘Het leven is als mens leuker dan als held’

Hoe ga je om met tegenslag, verlies of druk als de buitenwereld van je verlangd dat je er altijd ben...

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Voor een recordbedrag heeft FC Dordrecht clubtopscorer Yannick Eduardo verkocht aan de huidige numme...

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...