Dordrecht, Netherlands

Beiaardier speelt weer verzoeknummers Grote Kerk

Vorig jaar was hij voor veel Dordtenaren een muzikale rots in de branding, en vanaf zaterdag 13 maart is hij weer te horen: Stadsbeiaardier Boudewijn Zwart speelt verzoekjes vanuit de toren van de Grote Kerk.
Vivian Rutte | 9 maart 2021 14:18 | Aangepast op 9 maart 2021 14:18
Zelf noemt hij het “De beiaard als jukebox”. Vorig jaar maart begon Zwart met dit idee tijdens de eerste coronagolf, elke zaterdag. Veel Dordtenaren waardeerden het concert vanuit de Grote Kerk enorm. De supporters van FC Dordrecht haakten ook snel in op de beiaard-jukebox om hun clubgevoel te laten klinken. Boudewijn Zwart hoopt met het verzoekprogramma weer de tijdgeest te raken. "Aan het begin van de corona-epidemie in 2020 gaf ik aan de wekelijkse bespeling het motto mee: 'Troost en bemoediging'. Een jaar later is het motto: 'Hoop en vrijheid'.

Wie verzoeknummers heeft voor de wekelijkse zaterdag-bespeling kan de beiaardier direct mailen: boudewijnzwart@gmail.com. Aan het einde van de vrijdagmiddag voor de zaterdagbespeling stelt Boudewijn Zwart zijn verzoekprogramma samen om de speellijst daarna tijdig bekend te kunnen maken.

Het woord ‘vrijheid’ in het motto voor 2021 staat voor de stadsbeiaardier zowel voor het verleden als de toekomst. Vorig jaar konden er nauwelijks activiteiten worden gehouden om stil te staan bij de herdenking van 75 jaar bevrijding van geheel Nederland. Het jaar 2021 staat daarom nu voor het feit dat in 1946 - dus 75 jaar geleden - voor de eerste keer onze vrijheid werd herdacht. In 2021 is er daarom ook in Dordrecht -binnen alle coronabeperkingen- een programma aandacht voor de bevrijding en vrijheid.

De eerste bespeling aan de voet van de toren van de Grote Kerk zal door wethouder van kunst en cultuur, Piet Sleeking, worden geopend, en begint om 14:30.

Lees ook

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...