Dordrecht, Netherlands

Beiaardier Zwart speelt Golden Earring: een uitdaging

De Dordtse stadsbeiaardier Boudewijn Zwart doet donderdag mee aan het landelijk eerbetoon voor gitarist George Kooyman, lid van de Golden Earring. Kooyman maakte in februari bekend dat hij ALS heeft en niet meer kan optreden. Daarmee komt er een einde aan de Haagse band, die hits in binnen- en buitenland scoorde.
Marjolein Vos | 8 maart 2021 11:45 | Aangepast op 8 maart 2021 11:45
Omdat een afscheidsconcert niet meer mogelijk is, besloten fans een actie op touw te zetten als eerbetoon aan hun band. Op 11 maart moet op zoveel mogelijk plekken in Nederland het nummer Radar Love te horen zijn. Veel mensen hebben inmiddels aangegeven hieraan gehoor te geven. De nummer 1-hit uit 1973 zal donderdag om 17.15 uur niet alleen op veel radiostations gedraaid worden, maar het wordt ook op zeker tien plekken in ons land op kerkklokken gespeeld. Ook in Dordrecht is Radar Love te horen.


Beiaardier Boudewijn Zwart kan het alleen dan niet live spelen in onze stad: “Ik zit in de Westertoren in Amsterdam en speel daar Radar Love. Ik ben al vroeg in het proces daarvoor gevraagd en je kunt maar op één plek tegelijk zijn.” Maar hij heeft het nummer ingespeeld en het staat geprogrammeerd.


Melodie en ritme

“Mensen denken vaak dat we alleen kerkmuziek spelen, maar dat is niet zo. We zijn in dienst van de stad,” legt Zwart uit. “Het is daarom heel leuk om ook andere muziekstromen te laten horen. Al is deze aanleiding natuurlijk wel heel triest.” Maar hij benadrukt dat het geen droevig moment moet worden. “Het is niet voor een begrafenis, het is een eerbetoon. Veel mensen hebben al laten weten dat ze komen luisteren.” Zwart is trots dat hij Radar Love op deze manier ten gehore kan brengen.


“Ik denk dat het voor hem (George Kooyman) heel bijzonder is, als op dat moment Radar Love overal te horen is. Zelfs vanuit kerktorens.”


Het instuderen van het nummer had wel wat voeten in de aarde. “Radar Love is natuurlijk niet gemaakt voor een carillon. Het is heel ritmisch,” vertelt Zwart. “Ik heb geen drumstel, ik heb alleen de klokken tot mijn beschikking.” Dat betekende flink studeren. “Dit was dus wel een uitdaging, maar we gaan het doen.”

Donderdag is Radar Love dus al te horen in Dordt, maar zaterdag speelt Zwart het nog een keer live. Dan start ook een nieuwe reeks van zijn concerten op zaterdag. Een initiatief dat vorig jaar tijdens de eerste lockdown werd bedacht. Ook nu kunnen mensen weer verzoeknummers indienen. Het programma voor zaterdag zit al aardig vol. Om 14.30 uur speelt Zwart eerst onder meer psalm 43, ter nagedachtenis aan verzetsman Leendert Keesmaat. Een traditie die in 2008 is ontstaan. Vanaf 15.00 uur zijn Radar Love, maar ook andere hits van de Golden Earring zoals Twilight Zone te horen. Verzoeknummers kunnen worden doorgemaild naar boudewijnzwart@gmail.com

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Een tiental mensen in winteropvang Leger des Heils: 'Nu meer behoefte aan'

Tijdens de strenge winterdagen met hevige sneeuwval doet het Leger des Heils in Dordrecht een extra ...

Rijexamens opnieuw afgelast: ‘We zien echt gevaarlijke dingen op de weg’

Alle rijexamens in onze streek zijn afgelast. Net als maandag zijn de examens die gereden zouden wor...

Kwart leerlingen van deze middelbare school mist eerste schooldag van het jaar door winterweer

De winterse buien en bijkomende problemen op de weg en het openbaar vervoer deze week hebben ook gev...

Auto in vlammen op in Krispijn, mogelijk opzet

Een auto in de Dordtse wijk Krispijn is maandagavond verwoest door een uitslaande brand. Van de gepa...

Stille helden van de winter: op pad met de sneeuwschuivers van onze regio

“Ze bellen me gewoon mijn bed uit”, vertelt een lachende sneeuwschuiver-chauffeur Nick van Loenen. “...