Dordrecht, Netherlands

Beide koppeltjes visarenden hebben jongen

Ook het tweede paar visarenden in de Biesbosch heeft jongen. In een filmpje op Twitter is te zien hoe een van de ouders een jong voert. Het nest van het paar zit in een hoogspanningsmast.
Robert van Loon | 2 juni 2017 10:50 | Aangepast op 2 juni 2017 10:50
Bij het andere paartje was een paar dagen geleden ook al voergedrag te zien. Vorig jaar kwam er voor het eerst een visarend broeden in de Biesbosch. Het jong van dat paar is in maart uitgevlogen.

De visarenden in de Biesbosch zijn de enige visarenden die broeden in Nederland. Omdat de dieren trouw zijn aan hun nest locatie is de kans groot dat ze blijven en in de toekomst meer jongen verwekken.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...

Dordtse oud-wethouder Van der Linden geïnstalleerd als burgemeester in Lansingerland

“Ik fietste hier rond en dacht: dit is ‘m. Dit is de plek”, aldus Rik van der Linden, de kersverse ...