Dordrecht, Netherlands

Benzinemotoren blijven voorlopig welkom in Biesbosch

Gemeenteraden van gemeenten rond de Biesbosch hebben samen met Staatsbosbeheer afgesproken dat er voorlopig geen verbod op benzinemotoren in het natuurgebied komt. Er werd in eerdere voorstellen uitgegaan van een verbod op benzinemotoren in 2030, maar dat is voorlopig van de baan.
Vivian Rutte | 27 mei 2021 13:32 | Aangepast op 27 mei 2021 13:32
Er wordt nog gezocht naar een vorm van nieuwe organisatie en duurzaam beheer van de Biesbosch. De beroepsvaart in en rond de Biesbosch pleit voor gebruik van alternatieve brandstoffen. Dat willen ze mogelijk in 2030 al voor de rondvaartboten en watertaxi’s in het gebied, en in 2050 voor de pleziervaart.

De beheerder van Nationaal Park De Biesbosch heeft begrip voor het standpunt van de gemeenteraden. Zij debatteren nog over een nieuwe organisatie, die zal moeten gaan bestaan uit Staatsbosbeheer en de gemeenten Dordrecht, Drimmelen en Altena. Er moeten afspraken gemaakt worden over onder andere duurzaamheid en toerisme. Jaarlijks bezoeken zo’n 5,5 miljoen mensen de Biesbosch, waarvan 60% uit Dordrecht komt. Tussen de 50 en 60 % van de bezoekers wandelt door het gebied, 35 tot 40% vaart erdoorheen. De gemeenteraden werken dus verder aan een overeenkomst om dit in goede banen te leiden.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Brand in slaapkamer op vierde verdieping van portiekflat

Corrado Francke | 13 jan 2026 12:01

Lees ook

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...

Vertrekkers, nieuwelingen én K-pop aan de Krommedijk

De Plucheplakkers komen uit de winterstop! Omdat FC Dordrecht-Helmond Sport is afgelast, publiceren ...

Eerste veganistisch restaurant van Dordrecht stopt: uitbaters te druk met andere dingen

Vegan eetcafé Rebel Rebel aan de Houttuinen sluit de deuren. Daarmee komt een einde aan ruim tien ja...

Deze gemeente houdt vol: eigen inwoners moeten voorrang krijgen op een woning

Ridderkerk komt in opstand tegen de regionale verdeling van sociale huurwoningen. De gemeente wil de...

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...