gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Berg afval De Waag na 4 weken opgeruimd

5eb33aae7ecad1254a029c4c35c6f496

Buurtbewoners rondom De Waag kunnen weer opgelucht ademhalen: de afvalhoop die al 4 weken niet door de gemeente werd opgehaald, is eindelijk weg.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Buurtbewoners rondom De Waag kunnen weer opgelucht ademhalen: de afvalhoop die al 4 weken niet werd opgehaald, is eindelijk weg.


De container die naast de berg afval stond, is vier weken geleden meegenomen. Het afval ernaast niet. Omwonenden kaartten dit aan bij de gemeente, HVC en Handhaving, maar wekenlang zonder succes.


“Van het kastje naar de muur” zegt omwonende Anton van Kaam. “En ondertussen wordt het alleen maar meer, want mensen gooien hun vuilnis er gewoon bij. En het ongedierte weet het afval ook te vinden. Dat is geen porem in de binnenstad.”


De container was eigendom van MKB Afval. Waarom zij het afval dat ernaast lag niet ook hebben meegenomen, wil het bedrijf niet kwijt “omwille van privacy”. HVC wilde het afval niet ophalen omdat het ging om bedrijfsafval, en HVC is alleen voor afval van particulieren. Van handhaving kregen buurtbewoners te horen dat zij de grote berg afval ook zelf konden weggooien in de afvalcontainer 75 meter verderop.


Uiteindelijk heeft HVC het afval in opdracht van de gemeente maandagmorgen alsnog opgehaald.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.