Dordrecht, Netherlands

Betonschade en roest aan Zwijndrechtsebrug: zware trucks moeten omrijden

De Zwijndrechtsebrug Corrado Francke
Voertuigen die meer dan 20 ton wegen kunnen vanaf dinsdagochtend een halfjaar niet meer over de Zwijndrechtsebrug. Rijkswaterstaat stelt een tijdelijke gewichtsbeperking in omdat in nokken van de brug betonschade en roest is ontstaan.
Corrado Francke | 12 januari 2024 18:19 | Aangepast op 12 januari 2024 18:19
Ook is uit inspectie gebleken dat twee nokken van de brug, waar het wegdek aan de Dordtse zijde op steunt, niet veilig genoeg zijn. Om het viaduct van de brug veilig te blijven gebruiken, komen er twee ondersteuningsconstructies: één ter hoogte van de Weeskinderendijk, de ander aan de Dokweg. De constructies moeten er in juni dit jaar staan.

Volgens Rijkswaterstaat moeten door de maatregel ongeveer vijftig vrachtwagens per dag omrijden via de A16. Dat levert zo’n vijf tot tien minuten vertraging op. Bussen en hulpdiensten kunnen wel gewoon over de brug, die wegen minder dan 20 ton.
Zware vrachtwagens moeten komend halfjaar omrijden via de A16 Rijkswaterstaat

Lees meer over:

Zwijndrechtsebrug|

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Zorgen over staat van Zwijndrechtsebrug: ‘Waanzinnige achterstand’

Hoogleraren luidden deze week bij het tv-programma EenVandaag de noodklok over de staat van verschil...

Blusboot weer in actie: Rijkswaterstaat koelt warme Zwijndrechtsebrug

Rijkswaterstaat koelt tot en met maandag 11 september de Zwijndrechtsebrug wegens het warme weer. Ee...