gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht geeft wedstrijd in eerste twintig minuten weg: ‘Dat baart zorgen’

Paul Nuijten gefrustreerd en team druipt af

Verslagen FC Dordrecht druipt af, Paul Nuijten gefrustreerd

Redactie Streekomroep

Binnen twintig minuten keek de ploeg van trainer Paul Nuijten al tegen een 3-0-achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart aan de kant van de thuisploeg kwam FC Dordrecht nog dichtbij, maar een gelijkmaker bleef uit. FC Dordrecht verliest met 3-2 tot ergernis van spelers, meegereisd publiek en de trainer.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

De wedstrijd begon dramatisch voor FC Dordrecht. Ondanks dat er voorafgaand aan de wedstrijd was gehamerd op een scherpe openingsfase, ging het in de eerste twintig minuten op meerdere momenten mis. Jong FC Utrecht profiteerde van de Dordtse slordigheden en liep al snel uit naar een 3-0-voorsprong.

LEES OOK: FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

Van Asten erkende na afloop dat de ploeg juist op dit onderdeel goed voorbereid was. “We hebben de hele week getraind op scherp beginnen. Gewoon duels winnen en volle bak de tegenstander onder druk zetten. Bij alle drie de goals zie je dat we niet scherp zijn in de duels. Daar vallen die drie goals eigenlijk uit.”

Ook trainer Paul Nuijten was duidelijk over de oorzaak van de vroege achterstand. Volgens hem gaf Dordrecht de wedstrijd in korte tijd volledig uit handen. “Je geeft gewoon twee corners weg en een hele makkelijke bal in de rand van het strafschopgebied binnen een kwartier. Dan wordt het een hele lastige wedstrijd.”

Rode kaart brengt Dordrecht terug in de wedstrijd
Na de vroege achterstand moest FC Dordrecht in de achtervolging. In de tweede helft kreeg de ploeg meer grip op de wedstrijd. De rode kaart voor een speler van Jong FC Utrecht gaf de Schapekoppen bovendien extra mogelijkheden om de druk op te voeren.

Van Asten nam vervolgens met twee doelpunten het voortouw in de Dordtse comeback. Daarmee bracht hij de spanning volledig terug en kreeg FC Dordrecht uitzicht op een resultaat. De gelijkmaker bleef echter uit.

“Na die rode kaart zie je dat wij eigenlijk alleen maar op hun helft voetballen”, vertelde Van Asten. “In de tweede helft scoor je ook nog, dus dan krijgt iedereen het gevoel dat we terug kunnen komen. Als je uiteindelijk die derde en vierde niet maakt, is het niet lekker.”

De aanvaller was blij met zijn twee treffers, maar de persoonlijke prestatie voelde na afloop vooral zuur. “Het liefst neem je drie punten mee terug. Als je ook nog belangrijk kunt zijn voor het team, is dat mooi meegenomen. Maar het is toch lekkerder als je als team wint en je zelf niet scoort, dan dat je wel scoort en nul punten pakt.”

'Niet de eerste keer dat we dit verhaal ophangen’
Voor trainer Paul Nuijten is de nederlaag opnieuw aanleiding tot zorgen. Hij zag zijn ploeg na de moeizame openingsfase weliswaar de bovenliggende partij worden, maar vindt dat het team te vaak een wedstrijd uit handen geeft om vervolgens een inhaalrace te moeten inzetten.

“Op basis van het eerste kwartier zeker niet”, reageerde Nuijten op de vraag of Dordrecht drie punten had moeten pakken. “Op basis van de rest van de wedstrijd denk ik dat je de bovenliggende partij bent geweest. Het is een repeterend verhaal dat wij in een kort moment een wedstrijd volledig weg kunnen geven. En dan moeten we knetterhard werken om het terug te verdienen.”

De trainer benadrukte dat er binnen de ploeg geen ruimte meer is voor loze beloftes. “We zullen dit echt goed met elkaar moeten bespreken. Maar dat zijn we al weken aan het doen. Geen loze beloftes meer. Ze moeten het gewoon leveren. Wij als collectief.”

Ook het wedstrijdplan kwam volgens Nuijten na de openingsfase onvoldoende tot zijn recht. Dordrecht wilde met meer dynamiek, loopvermogen en strijdlust spelen. Dat zag hij bij vlagen terug, maar de verdedigende kwetsbaarheid bleef een probleem. “Dat je tegen een jonge ploeg twee standaardsituaties tegenkrijgt, is niet oké. Dat is onacceptabel.”

Opnieuw repareren in plaats van goed beginnen
Nuijten ziet bovendien een terugkerend probleem in de samenstelling en stabiliteit van zijn elftal. De trainer heeft de afgelopen periode verschillende formaties en samenstellingen geprobeerd, maar wil vooral af van de noodzaak om wedstrijden telkens achteraf te moeten herstellen.

“Ik wil graag dat je eens een keer echt lekker start. We hebben verschillende formaties gespeeld en verschillende duo's gemaakt. Het is iedere keer dat we moeten repareren. Daar wil ik vanaf”, aldus Nuijten.

Volgens de trainer is daarvoor meer vastigheid nodig, maar moet iedere speler ook kritisch naar zijn eigen bijdrage kijken. “Je moet niet op het toeval hopen. Je moet knetterhard blijven werken, iedere dag opnieuw. De jongens, en wij als staf ook, moeten in de spiegel kijken. Halen wij het maximale uit iedere minuut? En wat draag ik bij aan een winnend FC Dordrecht?”

Voor FC Dordrecht blijft na de nederlaag tegen Jong FC Utrecht vooral de vraag hoe de ploeg de terugkerende fouten uit de openingsfase kan voorkomen. De twee doelpunten van Van Asten boden nog hoop, maar leverden uiteindelijk niets op. De boodschap van Nuijten is duidelijk: het moet niet alleen beter, het moet vanaf de eerste minuut beter.

Lees ook

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.