gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewegen tegen geheugenverlies

Mensen met beginnende dementie konden vanochtend terecht bij korfbalvereniging Sporting Delta om te bewegen en met elkaar koffie te drinken. Het was de officiële opening van de wekelijkse inloop.

Vera Willers |  | Aangepast op
Vanaf nu kunnen mensen met geheugenproblemen iedere maandagochtend van 9.30 tot 11.30 uur in- en uitlopen bij Sporting Delta. "Er zijn altijd beweegcoaches en een dementieconsulent aanwezig. De mensen kunnen zelf een programma samenstellen, of ze nu willen bewegen of gewoon in een andere omgeving zijn", zegt Conny Bouwer, de projectleider van de inloop. "Het is bewezen dat je geheugenverlies minder hard achteruitgaat als je beweegt, dus daarom zijn de beweegcoaches er." Wethouders Reynvaan en Lambregts waren aanwezig om de inloop te openen. "Ik vind het erg mooi dat dit initiatief er is. Bewegen is niet alleen belangrijk maar ook erg leuk", zegt Reynvaan.

De inloopochtend is niet alleen voor mensen met geheugenverlies. "Ook mantelzorgers zijn welkom", zegt Bouwer. Jeannette Bosch was met haar zus gekomen. "Mijn zus heeft de diagnose van dementie gekregen, en ze is net verhuisd van Amsterdam naar Dordrecht", zegt ze. "We zijn nu aan het kijken of dit iets voor haar is en wie weet kunnen we er een wekelijkse activiteit van maken."

Lees ook

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.