gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewegen tegen geheugenverlies

Mensen met beginnende dementie konden vanochtend terecht bij korfbalvereniging Sporting Delta om te bewegen en met elkaar koffie te drinken. Het was de officiële opening van de wekelijkse inloop.

Vera Willers |  | Aangepast op
Vanaf nu kunnen mensen met geheugenproblemen iedere maandagochtend van 9.30 tot 11.30 uur in- en uitlopen bij Sporting Delta. "Er zijn altijd beweegcoaches en een dementieconsulent aanwezig. De mensen kunnen zelf een programma samenstellen, of ze nu willen bewegen of gewoon in een andere omgeving zijn", zegt Conny Bouwer, de projectleider van de inloop. "Het is bewezen dat je geheugenverlies minder hard achteruitgaat als je beweegt, dus daarom zijn de beweegcoaches er." Wethouders Reynvaan en Lambregts waren aanwezig om de inloop te openen. "Ik vind het erg mooi dat dit initiatief er is. Bewegen is niet alleen belangrijk maar ook erg leuk", zegt Reynvaan.

De inloopochtend is niet alleen voor mensen met geheugenverlies. "Ook mantelzorgers zijn welkom", zegt Bouwer. Jeannette Bosch was met haar zus gekomen. "Mijn zus heeft de diagnose van dementie gekregen, en ze is net verhuisd van Amsterdam naar Dordrecht", zegt ze. "We zijn nu aan het kijken of dit iets voor haar is en wie weet kunnen we er een wekelijkse activiteit van maken."

Lees ook

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.