gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewegen tegen geheugenverlies

Mensen met beginnende dementie konden vanochtend terecht bij korfbalvereniging Sporting Delta om te bewegen en met elkaar koffie te drinken. Het was de officiële opening van de wekelijkse inloop.

Vera Willers |  | Aangepast op
Vanaf nu kunnen mensen met geheugenproblemen iedere maandagochtend van 9.30 tot 11.30 uur in- en uitlopen bij Sporting Delta. "Er zijn altijd beweegcoaches en een dementieconsulent aanwezig. De mensen kunnen zelf een programma samenstellen, of ze nu willen bewegen of gewoon in een andere omgeving zijn", zegt Conny Bouwer, de projectleider van de inloop. "Het is bewezen dat je geheugenverlies minder hard achteruitgaat als je beweegt, dus daarom zijn de beweegcoaches er." Wethouders Reynvaan en Lambregts waren aanwezig om de inloop te openen. "Ik vind het erg mooi dat dit initiatief er is. Bewegen is niet alleen belangrijk maar ook erg leuk", zegt Reynvaan.

De inloopochtend is niet alleen voor mensen met geheugenverlies. "Ook mantelzorgers zijn welkom", zegt Bouwer. Jeannette Bosch was met haar zus gekomen. "Mijn zus heeft de diagnose van dementie gekregen, en ze is net verhuisd van Amsterdam naar Dordrecht", zegt ze. "We zijn nu aan het kijken of dit iets voor haar is en wie weet kunnen we er een wekelijkse activiteit van maken."

Lees ook

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.