Dordrecht, Netherlands

Bewegen tegen geheugenverlies

Mensen met beginnende dementie konden vanochtend terecht bij korfbalvereniging Sporting Delta om te bewegen en met elkaar koffie te drinken. Het was de officiële opening van de wekelijkse inloop.
Vera Willers | 6 november 2017 11:45 | Aangepast op 6 november 2017 11:45
Vanaf nu kunnen mensen met geheugenproblemen iedere maandagochtend van 9.30 tot 11.30 uur in- en uitlopen bij Sporting Delta. "Er zijn altijd beweegcoaches en een dementieconsulent aanwezig. De mensen kunnen zelf een programma samenstellen, of ze nu willen bewegen of gewoon in een andere omgeving zijn", zegt Conny Bouwer, de projectleider van de inloop. "Het is bewezen dat je geheugenverlies minder hard achteruitgaat als je beweegt, dus daarom zijn de beweegcoaches er." Wethouders Reynvaan en Lambregts waren aanwezig om de inloop te openen. "Ik vind het erg mooi dat dit initiatief er is. Bewegen is niet alleen belangrijk maar ook erg leuk", zegt Reynvaan.

De inloopochtend is niet alleen voor mensen met geheugenverlies. "Ook mantelzorgers zijn welkom", zegt Bouwer. Jeannette Bosch was met haar zus gekomen. "Mijn zus heeft de diagnose van dementie gekregen, en ze is net verhuisd van Amsterdam naar Dordrecht", zegt ze. "We zijn nu aan het kijken of dit iets voor haar is en wie weet kunnen we er een wekelijkse activiteit van maken."

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...