gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoonster: 'Er wordt te hard gereden op de Bankastraat'

a945678850e06018e8f7345de50ec66e

Knallende uitlaten, motoren, quads en auto’s die te hard voorbij komen. Er wordt, volgens bewoonster Agaath van der Leeden, veel te hard gereden op de Bankastraat. Het gaat om het gedeelte in de straat wat een paar jaar geleden opnieuw is ingericht als dertig kilometer zone.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
De bewoonster is in 2017 in een nieuw appartementencomplex getrokken op het Vogelplein en grenst met haar balkon aan de Bankastraat. “We hebben hier al vanaf het begin last van en vanwege de herrie kunnen wij bijna nooit buiten zitten.”

Naast dat er te hard gereden wordt, zijn er ook parkeerproblemen in de straat. “Bij de Stooflaan en de Oranjelaan moet je nu betaald parkeren en sinds een week kunnen wij de auto niet meer kwijt. Iedereen parkeert de auto nu hier.”

De Bankastraat is nog niet helemaal klaar met de herinrichting. Het gedeelte waar Van der Leeden woont is klaar, maar een deel van de straat moet nog opgeknapt worden. Het buurtcomité van de Bankastraat is daar druk mee bezig. “Die zitten te wachten tot de gemeente daar ook een dertig kilometer zone van gaat maken." De herinrichting heeft tot nu toe een hele hoop geld gekost volgens van der Leenden en er is eigenlijk niks veranderd.

“Ik pleit voor meer handhaving. Dat lijkt voor mij de enige oplossing.” Van der Leeden heeft contact gehad met de politie hierover en die gaf aan dat het hun aandacht heeft. Maar volgens Van der Leeden is er geen handhaving te bekennen.


Lees ook

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.