Dordrecht, Netherlands

Bieb groeit met 5%

Steeds meer Dordtenaren weten de bibliotheek te vinden. In het afgelopen jaar steeg het ledental van AanZet met 5%.
Leo Roubos | 28 maart 2018 17:44 | Aangepast op 28 maart 2018 17:44
Het ledental steeg in Crabbehof met 8%, in het centrum met 6%, in Stadspolders met 3% en in Dubbeldam met 1%. In Sterrenburg daalde het aantal leden met 1%. Het totale aantal leden steeg hiermee tot 108.877 mensen.

Volgens directeur Ankie Kesseler heeft de bibliotheek een aantal jaren geleden te maken gehad met een neergang van de cijfers. “We zijn als bibliotheek veel meer naar buiten getreden. Boeken zijn belangrijk. Daar zit informatie in, maar ook kennis en literatuur. Maar we zijn ook van de digitale media, leren hoe met tal om te gaan, van het digivaardig worden, we organiseren themabijeenkomsten en er zijn discussies. Al dat soort zaken maakt dat je vrij actie naar buiten bent gegaan en veel meer op het netvlies van de mensen terecht bent gekomen.”

Bibliotheek AanZet verzorgt de bibliotheekdienstverlening voor 15 gemeenten in Zuid-Holland. Hierdoor is er met 33 kleine en grote vestigingen altijd een bieb in de buurt.

Meest gelezen

Brand in historisch pand, vlammen sloegen tijdje metershoog uit woning

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 1 jan 2026 07:38

Lees ook

Winters weer houdt streek in zijn greep: files, gestrande voertuigen en geen afvalinzameling

De winterse omstandigheden blijven aanhouden. Dat leidt niet alleen tot een hoop sneeuwpret, maar oo...

Weggebruikers opgelet! Code oranje vanwege gladheid

Het KNMI heeft op de vroege maandagochtend code oranje afgekondigd vanwege gladheid door sneeuw en b...

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...