gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bieb groeit met 5%

Steeds meer Dordtenaren weten de bibliotheek te vinden. In het afgelopen jaar steeg het ledental van AanZet met 5%.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het ledental steeg in Crabbehof met 8%, in het centrum met 6%, in Stadspolders met 3% en in Dubbeldam met 1%. In Sterrenburg daalde het aantal leden met 1%. Het totale aantal leden steeg hiermee tot 108.877 mensen.

Volgens directeur Ankie Kesseler heeft de bibliotheek een aantal jaren geleden te maken gehad met een neergang van de cijfers. “We zijn als bibliotheek veel meer naar buiten getreden. Boeken zijn belangrijk. Daar zit informatie in, maar ook kennis en literatuur. Maar we zijn ook van de digitale media, leren hoe met tal om te gaan, van het digivaardig worden, we organiseren themabijeenkomsten en er zijn discussies. Al dat soort zaken maakt dat je vrij actie naar buiten bent gegaan en veel meer op het netvlies van de mensen terecht bent gekomen.”

Bibliotheek AanZet verzorgt de bibliotheekdienstverlening voor 15 gemeenten in Zuid-Holland. Hierdoor is er met 33 kleine en grote vestigingen altijd een bieb in de buurt.

Lees ook

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

wethouder pont kop van het land

Roep om ingreep na fataal ongeluk bij pont, wethouder vraagt nog even geduld

Komen er extra maatregelen bij de veerstoep van Dordrecht naar Werkendam? Lokale politici eisen een snelle ingreep na een nieuw fataal ongeluk, maar het Dordtse stadsbestuur wil eerst een onderzoek van de politie afwachten.

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

politiestock

Man onder bedreiging van vuurwapen beroofd tijdens verkoopafspraak

Een man is woensdagavond beroofd in Ridderkerk onder bedreiging van een vuurwapen. Ook is het slachtoffer geslagen met een hamer, meldt de politie.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.