gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bieb groeit met 5%

Steeds meer Dordtenaren weten de bibliotheek te vinden. In het afgelopen jaar steeg het ledental van AanZet met 5%.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het ledental steeg in Crabbehof met 8%, in het centrum met 6%, in Stadspolders met 3% en in Dubbeldam met 1%. In Sterrenburg daalde het aantal leden met 1%. Het totale aantal leden steeg hiermee tot 108.877 mensen.

Volgens directeur Ankie Kesseler heeft de bibliotheek een aantal jaren geleden te maken gehad met een neergang van de cijfers. “We zijn als bibliotheek veel meer naar buiten getreden. Boeken zijn belangrijk. Daar zit informatie in, maar ook kennis en literatuur. Maar we zijn ook van de digitale media, leren hoe met tal om te gaan, van het digivaardig worden, we organiseren themabijeenkomsten en er zijn discussies. Al dat soort zaken maakt dat je vrij actie naar buiten bent gegaan en veel meer op het netvlies van de mensen terecht bent gekomen.”

Bibliotheek AanZet verzorgt de bibliotheekdienstverlening voor 15 gemeenten in Zuid-Holland. Hierdoor is er met 33 kleine en grote vestigingen altijd een bieb in de buurt.

Lees ook

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.