gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bieb groeit met 5%

Steeds meer Dordtenaren weten de bibliotheek te vinden. In het afgelopen jaar steeg het ledental van AanZet met 5%.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het ledental steeg in Crabbehof met 8%, in het centrum met 6%, in Stadspolders met 3% en in Dubbeldam met 1%. In Sterrenburg daalde het aantal leden met 1%. Het totale aantal leden steeg hiermee tot 108.877 mensen.

Volgens directeur Ankie Kesseler heeft de bibliotheek een aantal jaren geleden te maken gehad met een neergang van de cijfers. “We zijn als bibliotheek veel meer naar buiten getreden. Boeken zijn belangrijk. Daar zit informatie in, maar ook kennis en literatuur. Maar we zijn ook van de digitale media, leren hoe met tal om te gaan, van het digivaardig worden, we organiseren themabijeenkomsten en er zijn discussies. Al dat soort zaken maakt dat je vrij actie naar buiten bent gegaan en veel meer op het netvlies van de mensen terecht bent gekomen.”

Bibliotheek AanZet verzorgt de bibliotheekdienstverlening voor 15 gemeenten in Zuid-Holland. Hierdoor is er met 33 kleine en grote vestigingen altijd een bieb in de buurt.

Lees ook

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.