gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bieb groeit met 5%

Steeds meer Dordtenaren weten de bibliotheek te vinden. In het afgelopen jaar steeg het ledental van AanZet met 5%.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het ledental steeg in Crabbehof met 8%, in het centrum met 6%, in Stadspolders met 3% en in Dubbeldam met 1%. In Sterrenburg daalde het aantal leden met 1%. Het totale aantal leden steeg hiermee tot 108.877 mensen.

Volgens directeur Ankie Kesseler heeft de bibliotheek een aantal jaren geleden te maken gehad met een neergang van de cijfers. “We zijn als bibliotheek veel meer naar buiten getreden. Boeken zijn belangrijk. Daar zit informatie in, maar ook kennis en literatuur. Maar we zijn ook van de digitale media, leren hoe met tal om te gaan, van het digivaardig worden, we organiseren themabijeenkomsten en er zijn discussies. Al dat soort zaken maakt dat je vrij actie naar buiten bent gegaan en veel meer op het netvlies van de mensen terecht bent gekomen.”

Bibliotheek AanZet verzorgt de bibliotheekdienstverlening voor 15 gemeenten in Zuid-Holland. Hierdoor is er met 33 kleine en grote vestigingen altijd een bieb in de buurt.

Lees ook

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.