Dordrecht, Netherlands

Biesboschhal blauw verlicht voor Wereld Autismedag

Wie donderdagavond langs de Biesboschhal kwam, heeft het al gezien: het gebouw was felblauw verlicht. Dit in het kader van World Autism Day 2021. De hal kleurt vrijdagavond eveneens blauw om aandacht te vragen voor autisme. Dat is hard nodig volgens de organisatie: “Nog steeds is er te weinig begrip voor mensen met autisme, wat nog te vaak leidt tot buitensluiting.”
Vivian Rutte | 2 april 2021 11:54 | Aangepast op 2 april 2021 11:54
Behalve de Biesboschhal kleuren er wereldwijd meerdere grote gebouwen blauw: de Sagrada Familia in Barcelona, de Eiffeltoren in Parijs, het Witte Huis in Washington en het Operahuis in Sydney.

De organisatie heeft een prijsvraag verbonden aan de actie: wie de mooiste foto van de Biesboschhal instuurt, wint twee vrijkaarten voor een buitenvoorstelling van (het eveneens blauw verlichte) The Movies. De inzendingen kunnen tot 7 april worden gestuurd naar info@autismeexperience.nl. De blauwe schijnwerpers gaan vanavond om 20:00 weer aan.

Foto: AutismeExperience/Facebook

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...